10 ویژگی یک مشاور تحصیلی خوب

وی افزود: بنابر گزارشهای واصله استانی، بیشترین موضوعات اعلام شده به ترتیب به مشکلات تحصیلی، خانوادگی، خلقی، مشکلات ناشی از فضای مجازی و فوریتهای روانی – اجتماعی مربوط میشود. وی افزود: بنابر گزارشات واصله استانی، بیشترین موضوعات اعلام شده به ترتیب به مشکلات تحصیلی، خانوادگی، خلقی، مشکلات ناشی از فضای مجازی و فوریتهای روانی – اجتماعی مربوط میشود. شکوهی افزود: تماسهایی که توسط دستگاهها و نهادها جهت اطلاع رسانی در خصوص دانشآموزان دارای فوریت صورت میپذیرد. بسر میبرد و آن نهاد یا موسسه با ارتباط با خط ۱۵۷۰ اطلاع رسانی در خصوص وضعیت دانشآموز جهت پیگیری و اقدام را انجام میدهد. 99 درصد از افرادی که به امر خطیر مشاوره و راهنمایی می پردازند تخصصی در زمینه مشاوره و روانشناسی ندارند و صرفا به صورت تجربی کار هدایت تحصیلی و مشاوره را انجام می دهند! گفت: بطور کلی فرایند ارایه خدمات در خط ۱۵۷۰ به دو دسته ارائه خدمات راهنمایی و مشاورهای تلفنی و ارائه خدمات مددکاری اجتماعی تقسیمبندی میشود.

وی در پاسخ به این سوال که موارد اعلام شده به ۱۵۷۰ در چه صورتی از طریق همین سامانه قابل حل است و در چه صورتی به مشاور دیگر ارجاع داده میشود، گفت: بطور کلی فرایند ارایه خدمات در خط ۱۵۷۰ به دو دسته ارائه خدمات راهنمایی و مشاورهای تلفنی و ارائه خدمات مددکاری اجتماعی تقسیمبندی میشود. شکوهی در توضیح ارائه خدمات راهنمایی و مشاورهای تلفنی گفت: دانش آموزان، کارکنان، اولیای مدرسه جهت دریافت خدمات مشاورهای (غیرفوریتی) طی تماس با شماره تلفن ۱۵۷۰ امکان ارتباط با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزی وخانوادگی منطقه را خواهند داشت و پس از ارتباط، هر یک از اعضای تخصصی به فراخور نیاز مخاطبان به ارائه خدمات به آنان میپردازند. جهت تماس تلفنی می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس حاصل فرمایید. و تماسهایی که از طرف دوستان، اطرافیان، همسایه، کارکنان مدرسه و یا اعضای خانواده جهت دریافت کمک برای فردی که دارای مشکل است صورت میگیرد. مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره تماسهایی که ممکن است از طرف مراکز درمانی به ۱۵۷۰ شود توضیح داد: این تماسها به طور مثال مربوط به زمانی است که از طرف بیمارستان در خصوص دانش آموزی که اقدام به خودکشی کرده و در بیمارستان بستری است اطلاع رسانی صورت میگیرد تا تیم فوریتی پیگیر فرآیند درمان و مددکاری اجتماعی شوند.

مشاوران در مشاوره تحصیلی تلاش میکنند که با بررسی شخصیت و عادات فردی شخص٬ وی را در زمینه های گوناگونی چون برنامه ریزی درسی٬ مدیریت زمان٬ انتخاب رشته ی تحصیلی دبیرستان و دانشگاه و بسیاری مسائل مرتبط دیگر کمک رسانی کنند. دکتر مصطفی شهداد تنها سخنران و کارشناس انتخاب رشته دانشگاهی در بزرگترین همایش تاریخ انتخاب رشته کشور برای 1200 داوطلب برتر کنکور دانشگاه پلی تکنیک در سال 96 بود که گزیده ای از این همایش در سایت موسسه قابل مشاهده است. اگر حتی یک اشتباه کوچک در مسیر درس خواندن شما وجود داشته باشد، این اشتباه تا روز برگزاری کنکور ۳۶۵ بار تکرار می شود. اما در صورتی که برنامه یک یا چند روز اول را دریافت کرده باشید و یا اگر بیشتر از هفت روز از زمان ارسال اولین پیامک شما به مشاور گذشته باشد در صورت نارضایتی شما از عملکرد ایشان و به جا بودن انتقادات شما (اثبات ضعف عملکرد مشاور)، هزینه مربوط به تعداد روزهای باقی مانده از ماه اول که هنوز برنامه درسی آنها را از مشاور دریافت نکرده اید به حساب بانکی شما بازگشت داده خواهد شد و فقط هزینه تعداد روزهایی که برنامه درسی آنها را از مشاور دریافت کرده اید کسر می گردد.

مشاوره تحصیلی به آنها کمک می کند تا برنامه ای را پیدا کنند که برای آنها بهترین است ، منابع موجود را برای آنها آشکار می کند و به آنها در تدوین استراتژی های موفقیت تحصیلی یاری می کند. روش دوم: علاوه بر این، می توانید از طریق تماس با شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ درخواست مشاوره و برنامه ریزی بلند مدت خود را به مسئول ثبت نام اعلام کنید و در صورت تمایل نام مشاور مورد نظر خود را نیز ذکر کنید تا پس از هماهنگی، همان مشاور در اولین فرصت برای پاسخگویی به درخواستتان با شما تماس بگیرد. مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش گفت: البته بیشتر تماسهای مرتبط مربوط به شکایت والدینی است که در خصوص سپری کردن زمان طولانی فرزندان در فضای مجازی با خط ملی۱۵۷۰ تماس گرفتهاند. مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره ارائه خدمات مددکاری اجتماعی، گفت: این بخش از خط ملی «نماد»، به منظور هماهنگی تماسهای دریافتی برای دریافت حمایتهای اجتماعی و پیگیری آخرین وضعیت دانش آموزان شناسایی شده پرخطر و دارای فوریتهای روانی، اجتماعی ارایه میشود. شکوهی در پاسخ به این سوال که چقدر از موارد گزارش شده در زمینه خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی بوده است، گفت: حدود ۳ درصد از کل میزان تماسهای مربوط به خشونتهای خانگی را میتوان مربوط به خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید