💫 مشاوره تحصیلی – دریافت مشاوره تحصیلی تلفنی شبانه روزی + شماره تماس مشاوره تحصیلی

خانوادههای بدون انگیزه، بدون اطلاع و غیر فعال موجب کاهش سرعت دانش آموزان بااستعداد میشوند. هنگامی که صحبت از مشاور تحصیلی به میان می آید در واقع موضوع مورد بحث دانش آموزان و دانشجویان خواهند بود که در زمینه های گوناگونی مانند برنامه ریزی درسی و تحصیلی، امتحان، افت تحصیلی و علل آن، تمرکز و مطالعه، مدیریت زمان، خلاقیت و هوش، انتخاب رشته تحصیلی دبیرستان، انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی، اطلاع از مقررات و شرایط و قوانین مدرسه یا دانشگاه و یا هر مشکلی که ممکن است در طول تحصیل برایشان پیش بیاید، به مشورت و راهنمایی نیاز دارند. درگذشته تعداد افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه را داشتند بسیار اندک بود ولی امروزه بسیاری از دانش آموزان تمایل دارند که به دانشگاه رفته و ادامه تحصیل دهند . مشاوره تحصیلی، مهمترین راهنمای تحصیل و آینده ای روشن! با توجه به اینکه انتخاب رشته در دبیرستان یکی از مهمترین انتخابها در دوران تحصیل دانش آموزان محسوب می شود و در صورتی که انتخاب رشته به درستی انجام نشود تاثیر مستقیمی بر آینده تحصیلی و شغلی فرد دارد. مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان مفید است.

منظور از مشاوره تحصیلی ارائه اطلاعات لازم برای افزایش موفقیت تحصیلی است. آنچه در جلسات مشاوره تحصیلی کنکور اتفاق می افتد به ترتیب در ادامه معرفی می شود. آموزش تکنیک های درست مطالعه از کارهایی است که مشاوران در جلسات مشاوره تحصیلی توسط مشاور کنکور انجام می دهند. در جلسات هفتگی بودجه بندی مطالعه دروس در هفته مشخص می شود. در تنظیم برنامه خود حتما به ضرایب دروس و توانایی خودتان نیز توجه داشته باشید یعنی اگر ضریب درسی بیشتر است، می بایست با توجه به توانایی هایتان در آن درس وقت بیشتری را به آن اختصاص دهید. چرا که موفقیت تحصیلی و پیرو آن داشتن یک آینده شغلی خوب نیازمند آموزش شیوه هایی صحیح و اصولی مشاوره تحصیلی است. مشاوره تحصیلی در موارد مختلفی می تواند کمک کننده باشد مانند انتخاب رشته تحصیلی در دبیرستان و دانشگاه، مدیریت زمان و کاهش استرس، تقویت حافظه و افزایش اعتماد به نفس، تنظیم خواب و افزایش تمرکز، درمان کمال طلبی و فراموشی، افزایش فهم کلامی و ریاضی. زیرا تمامی موارد ذکر شده در بالا دارای شرایط و قوانین خاصی می باشد که باید از تمامی آنها آگاه باشید و مشاورین می توانند در این زمینه شما را بسیار راهنمایی کنند و چون قوانین نظام وظیفه همواره و هر ساله تغییر می کند و اطلاعات مشاورین به روز می باشد بهتر است حتما از مشاوران تخصصی و مجرب راهنمایی دریافت کنید.

نگرانی از گرفتن نمره مطلوب و مطالعه دروس مختلف نیز از جمله این موارد به حساب می آید. کنکور سراسری و قبولی در این آزمون یکی از مهم ترین و حساس ترین مرحله زندگی تحصیلی است که استرس زیادی را به همراه دارد و متاسفانه شرکت کنندگان به دلیل عدم آگاهی از برنامه ریزی صحیح و اصولی نتیجه مطلوب را در کنکور کسب نمی کنند. همچنین آن ها باید از یک رتبه مطلوب بهره مند شوند. دانش آموز به دفتر مشاور تحصیلی می رود در آن جا به صورت مستقیم با مشاور صحبت می کند که البته الان به دلیل شیوع بیماری کرونا این نوع مشاوره توصیه نمی شود تا به شما عزیزان آسیبی وارد نشود. هر چیزی که دانش آموز برای پیشرفت تحصیلی و موفقیت احتیاج دارد، به صورت کاملا شخصی سازی شده برای دانش آموز ارائه خواهد شد. این افراد در هر روز برای پیشرفت درسی کودکان تلاش های زیادی را انجام می دهند. همانطور که می دانید مشاوره در هر زمینه ای به افزایش بازده در آن زمینه کمک شایانی می کند ، زیرا در مشاوره ، مشاور به کمک دانش و تجربه خود فرد را به شیوه های درست راهنمایی می کند در نتیجه عملکرد فرد در انجام آن کار بهبود می یابد .

انتخاب رشته یکی از سردرگمی های تحصیلی است که بدون شک با آن مواجه می شویم. مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری با آگاه کردن شما نسبت به آینده تحصیلی، کمک میکند تا به انتخابی صحیح دست یابید. زیرا در مشاوره ها معمولا راه های خوبی برای رسیدن به مقصود پیشنهاد می شود و عمل کردن آن معمولا با موفقیت همراه است . معمولا این نوع مشاور ها به افراد معلول کمک می کنند. مشاوره یک مبحث بسیار کاربردی در هر شرایطی است حال میخواهد این مسله مربوط به تحصیل باشد یا مباحث فردی و اجتماعی، باتوجه به تغیر شرایط کاری و تحصیلی و پیچیده تر شدن امور لازم است تا یکسری چالش ها از طریق مشاوره گرفتن بر طرف شود. بنابراین باید در مورد رشته های تحصیلی آموزش دوره دوم متوسطه و ضوابط ورود به هر یک و ارتباط هریک از رشته های تحصیلی دانشگاهی و ارتباط این رشته ها با مشاغل مختلف جامعه اطلاعات جامع و دقیقی به دانش آموزان ارایه شود. در اکثر کشور های اروپایی شخص استاد در پذیرش دانشجو تصمیم گیری می کند و پارامتر های پذیرش دانشجویان را هر استاد با دیدگاه خود می سنجد.

دیدگاهتان را بنویسید