چگونگی ثبت موسسه مشاوره تحصیلی ⋆ موسسه حقوقی دادمهر

فرد مشاور باید بداند که مواد امتحانی چه بوده و هر کدام دارای چه ضرایبی هستند. چه مدرک مشاور تحصیلی برای ثبت موسسه لازم است؟ مشاوره تحصیلی در چه زمینه هایی می تواند کمک کند؟ موفقیت در کنکور سراسری در مسائل درسی و چگونه درس خواندن خلاصه نمیشود. هر ساله یکی از بزرگترین دغدغههای دانش آموزان و خانوادهها انتخاب مشاور تحصیلی خوب و مشاور کنکور حرفهای برای کسب نتایج عالی در امتحانات مدرسه یا کنکور سراسری میباشد. در حال حاضر میزان تاثیر معدل در کنکور به صورت مثبت اعلام شده است نه قطعی.تاثیر معدل در کنکور بر اساس تراز داوطلبان می باشد.به عبارت دیگر برای ارتباط دادن نمرات نهایی دروس به نمرات کنکور سراسری از واحدی به نام تراز استفاده می شود.یعنی نمرات امتحانات نهایی و درصد های کنکور سراسری را طی فرآیندی به تراز تبدیل می کنند تا بتوانند نمره نهایی داوطلبان کنکور را محاسبه و رتبه های کنکور را مشخص کنند بنابراین نمره کتبی نهایی و رتبه کنکور به تراز تبدیل خواهد شد.داوطلبان رشته های علوم انسانی، ریاضی فیزیک می توانند در کنکور تجربی شرکت کنند و بالعکس. در حالی که روشهای آموزش و مشاوره اصولی، پیوسته در حال بهروز شدن است و هر روز تکنیکهای مطالعاتی جدید در دنیا مطرح میشود.

این دسته از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به دلیل عدم آگاهی از روشهای مطالعه صحیح، برنامه ریزی اصولی، مدیریت آزمون، کنترل استرس، مسائل انگیزشی و… همین مسئله باعث شده مشاوران مورد تایید علی میرصادقی که در این دپارتمان مشغول فعالیت و کمک به دانش آموزان هستند، با اصول اولیه روانشناسی آشنایی داشته باشند. در همین زمینه، یکی از بهترین مراکز مشاوره تحصیلی که اصول مشاوره آنها مبتنی بر اصول روانشناسی میباشد، دپارتمان مشاوره تحصیلی بارسا ست. بنابراین اعتماد دانش آموزان و خانوادههای زیادی نسبت به مشاوره تحصیلی از بین رفته و عطای داشتن مشاور را به لقایش بخشیدهاند. به عبارت دیگر والدین میبایست به نوجوان توجه کافی داشته و روحیه اعتماد بنفس او را بیشتر کنند و در وی نسبت به درس خواندن، انگیزه و هدف ایجاد نمایند در غیر این صورت هرنوع رفتار مخالفی در والدین سبب شکست و از میان رفتن اعتماد بنفس وی خواهد شد. دقت فرمایید که در این حالت برای محاسبه تعداد روزهای برنامه دریافتی و بازگشت هزینه، صرفا دریافت برنامه ملاک بوده و در صورت عدم تمایل دانش آموز به اجرای آن برنامه درسی یا در صورت اجرا نکردن برنامه دریافتی به هر دلیل، مسئولیتی به عهده مشاور نخواهد بود و هزینه مربوط به آن برنامه و تعداد روزهای درج شده در آن تحت هر شرایطی کسر خواهد شد.

شاید برای شما هم اتفاق بیافتد که در راستای تحصیلتان نیاز به صحبت و مشورت با یک فرد خبره و حرفه ای را داشته باشید، از آنجایی که در وضعیت اقتصادی فعلی، هزینه ها برای همه زیاد شده ، این طبیعی است که هر شخص به دنبال کاهش هزینه های موجود خود باشد. این امکان در رتبه گردون برای همه جوانان طالب مشاوره کنکور در جای جای این مرز و بوم مهیا شده است. این روزها بازار مشاوره کنکور حسابی داغ است و افراد بسیاری صرفا بخاطر کسب رتبه ۲ یا ۳ رقمی، خود را مشاور حرفهای کنکور معرفی میکنند. بسیاری از داوطلبان کنکور و گاها اولیای دانش آموزانی که در جستجوی بهترین مشاور کنکور تجربی، انسانی، ریاضی، زبان یا سایر رشته ها هستند و به تیم مشاوره ما مراجعه می کنند، از ما می خواهند که به عنوان مثال ده مشاور برتر کنکور در گروه مشاوران ۱۰۰ را به ایشان معرفی نماییم. در ادامه ۵ معیار مهم انتخاب مشاور تحصیلی خوب برای کنکور ۱۴۰۰ را به شما معرفی میکنیم. آخرین معیار مهم برای انتخاب بهترین مشاور تحصیلی که در این مطلب به آن میپردازیم، امکان دسترسی دانش آموز به مشاور تحصیلی است. تنها تفاوت کارشناسی ناپیوسته با کارشناسی پیوسته در این است که دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، بایستی پس از دریافت مدرک کاردانی مجددا در کنکور شرکت نمایند.

ولی برخی اطلاعات زیادی در رابطه با قوانین نظام وظیفه از جمله مدت زمان خدمت سربازی، خرید خدمت سربازی، امریه خدمت سربازی، معافیت پزشکی، معافیت کفالت و … با گسترش حوزه کنکور مشاوره تحصیلی تلفنی هم متقاضیهای زیادی داشته ولی در این چند سالی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، دانشآموزانی که از ما درخواست صحبت تلفنی را دارند بیشتر شده. بلکه دانش آموزان هم باید در این زمینه تعادل را رعایت کنند تا ارتباط متقابل خوبی بین مشاور و دانش آموز ایجاد شود. در این زمان دانش آموزان خسته و ناامید میشوند و به انگیزه و سخنان انرژی بخش نیاز دارند تا توان خود را حفظ کنند. در این شرایط مشاور تحصیلی باید بتواند مسائل روحی دانش آموزان را کنترل کند و نگرانی را کاهش دهد. درنتیجه، مشاوران تحصیلی و کنکور دپارتمان بارسا، علاوه بر ۲ معیار قبل (تسلط بر روش مطالعه دروس و تجربه بالا در کنار آگاهی از تکنیکهای مشاورهای جدید) توانایی قابل قبولی در زمینه کنترل مسائل روحی و انگیزشی دانش آموزان و داوطلبان کنکور دارند. در موارد متعددی مشاهده میشود که مشاوران تحصیلی از یک برنامه مشترک و از پیش نوشته شده، برای همه دانش آموزان استفاده میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید