چطور بهترین مشاور تحصیلی کنکور را انتخاب کنیم؟

در مشاوره تحصیلی به سبک علی میرصادقی، خبری از برنامه های کپی شده و از پیش آماده شده نیست. در ارتباط با مشاوره تحصیلی نکاتی باید مد نظر داشته باشید که امروز در این مقاله سعی میکنیم روش های انتخاب مشاور تحصیلی خوب و مناسب را به شما آموزش دهیم . با این شرایط داوطلبان می توانند در کمترین زمان بهترین نتیجه را کسب کنند. برنامه ریزی به فرد کمک خواهد کرد، استفاده مفیدتری از زمان بکند و از اتلاف وقت خود جلوگیری نماید. همچون دیگر امور زندگی مسائل تحصیلی نیز از نظر تنظیم وقت و زمان دارای اهمیت هستند. بسیاری از دانش آموزان در ابتدای سال تحصیلی موضوع در ارتباط بودن با یک مشاوره تحصیلی به میان می آید این فکر در ذهن دانش آموز پیش میاید که مشاور تحصیلی در واقع هزینه ای بیهوده میباشد و برای موفقیت در کنکور تجربی این موضوعات نیاز نیست. چنانچه یک کلاس ابتدایی را با ۳۰ دانش آموز در نظر بگیریم، متوجه میشویم که هیچیک از این دانشآموزان از نظرخصوصیات جسمی، روانی و اجتماعی با هم برابر نیستند، بنابر این هر دانشآموز شخصیت ویژهای دارد که دیگران ندارند. اهداف درازمدت و کوتاه مدت را مشخص کند و هیچیک را فدای دیگری نکند.

علایم اختلال توجه و یا دیگر اختلالات مرتبط با سنین نوجوانی که شرایط نوجوان در مدرسه و ارتباط با دوستان و جامعه و در نهایت انتخاب شغل را تحت تاثیر قرارمی دهد می شناسد و در جهت حل آنها به شما کمک می کند و یا برای ارجاع به متخصص مربوطه شما را راهنمایی خواهد کرد. در ادامه این مقاله شما را با انواع مشاوره آموزشی و تحصیلی آشنا می کنیم. با این حال انتخاب مشاور تحصیلی الزامی نیست و بدون مشاور درسی هم میشه نتیجه خوبی تو کنکور سراسری گرفت. تا با خیالی آسوده مشاور تحصیلی خود را انتخاب کنید. دکتر مصطفی شهداد تنها سخنران و کارشناس انتخاب رشته دانشگاهی در بزرگترین همایش تاریخ انتخاب رشته کشور برای 1200 داوطلب برتر کنکور دانشگاه پلی تکنیک در سال 96 بود که گزیده ای از این همایش در سایت موسسه قابل مشاهده است. یکی دیگر از خدمات این مرکز آزمون آنلاین است.آزمون آنلاین اختصاصی شهداد، اولین و تنها آزمون آنلاین کشور است که با جامعه آماری بالا وبه صورت کاملا آنلاین جهت افزایش آمادگی و ارزیابی بصورت ماهیانه برگزار میگردد. آموزش ابتدایی که پایه و اساس سازندگی بنیادی اجتماع است، دورهِ ایجاد رفتارهای پسندیده و ممانعت از مشکلات آینده نامیده میشود و هر اقدام پیشگیرانه، برآیند ارزندهای در رفتار دانشآموز در جهت وصول به خودکفایی کشور خواهد داشت.

در صورتی که دانش آموز از لحاظ انگیزشی دچار مشکل شد مشاور باید بتواند بر روی دانش آموز تأثیر بگذارد و بتواند انگیزه ی ادامهی کار را در دانش آموز ایجاد کند. مشاوره تحصیلی، حیطه جدیدی است که برای پاسخگویی به مشکلات و دغدغههای افراد در طول مسیر تحصیلی طراحی شده است و تلاش میکند تا افراد با توجه به استعداد و توانمندیهای خود بهترین عملکرد را در امور تحصیلی خود داشته باشند. مشاوره کنکور برای دانش آموزانی که کنکور سراسری شرکت کردند در تیر ماه هر سال می توانند در آزمون سراسری با همدیگر به رقابت بپردازند مناسب است. بنابراین بایست دستکم ۱ یا دو مشاور تحصیلی در هر آموزشگاه باشند که در چنین مواردی به راهنمایی و مشاوره دانشآموزان بپردازند. درصدی از دانش آموزان نیز بعنوان دانش آموزان تیزهوش و نابغه هستند که همواره مورد توجه اند، بطوری که این گروه دارای نیروی قابل توجه و برای دست اندرکاران تعلیم و تربیت جامعه از اهمیت زیادی برخوردارند، این گروه سرمایه های اجتماعی هستند که توجه و هدایت درست و به موقع آنها می تواند اثرات بسیار مفیدی را برای خود آنها و جامعه به همراه داشته باشد و عدم توجه و رها کردن آنها باعث از دست رفتن چنین نیروهای با ارزشی شده و زیان های قابل توجهی را به بار خواهد آورد، در نتیجه ضرورت دارد مشاوران تحصیلی ضمن شناسایی اینگونه دانش آموزان در جهت هدایت و معرفی آنها به منظور استفاده از امکانات و شرایط ویژه اقدام نمایند.

در ویدیو زیر می توانید کارنامه کنکور تعدادی از داوطلبانی که از خدمات مشاوران ۱۰۰ استفاده کرده و در رشته های پرمتقاضی دانشگاه های دولتی پذیرفته شده اند را مشاهده کنید. اشخاصی که دارای مدرک کاردانی در رشته های علوم پزشکی هستند و قصد ثبت نام و تحصیل مجدد و شرکت در کنکور سراسری 97 را دارند باید حتما تا تاریخ 31 شهریور 97 (برای ورودی مهر) و 30 بهمن 97 (برای ورودی بهمن) طرح نیروی انسانی خود را به اتمام برسانند. جهت استفاده از مطالب میتوانید فایل صوتی ویژگی های مشاور تحصیلی مناسب را از اینجا دانلود کنید! مشاوره تحصیلی براساس بررسیهای خود، دانشآموزان را در جهت رشد و گذرگاه تکامل شخصیتی راهنمایی میکند.در بعضی موارد ممکن است دانشآموزانی در مدرسهها مشغول تحصیل باشند که نشانههای بیماریهای روانی در آنها مشاهده شود، کمک به درمان اینگونه دانشآموزان بطورمتداول از وظایف روانپزشک یا روانشناس بالینی است که از راه رواندرمانی و یا شیوههای خاص روانپزشکی به مداوا دانشآموزانی که گرفتار بیماریهای روانی هستند، اقدام میکند. شیوههای رفتار کارکنان مدرسه با دانشآموزان نقش بسزایی در سلامت ذهنی آنها دارد و هرگونه اختلال در روابط کودکان و نوجوانان را با مشکلات زیاد مواجه میسازد. هدف تربیت شکوفا کردن و به فعلیت رساندن همه استعدادهای آدم است و شکوفا کردن و به فعلیت رساندن استعدادها، مستلزم شناسایی و پی بردن به کم و کیف آنهاست کودکی که پا به مدرسه میگذارد با مشکلات متعددی در زمینههای عاطفی، خانوادگی، تحصیلی و اجتماعی مواجه است، که چنانچه در وهلهِ نخست برای جلوگیری و درمان آن اقدامهای جدی صورت نگیرد، ممکن است عواقب وخیمی بدنبال داشته باشد و سلامتی ذهنی وی اختلال یابد.

دیدگاهتان را بنویسید