وظایف مشاور تحصیلی کنکور چیست؟

داوطلبان می توانند در این مقطع در دانشگاه های دولتی و آزاد تحصیل کنند که باتوجه به آمار دریافتی از چند سال اخیر کنکور دکتری متوجه می شویم که تعداد متقاضیان در این مقطع افزایش یافته است. شهداد، این برند محبوب مشاوره ای تحت نظر مستقیم نخبه مشاوره تحصیلی کشور جناب آقای دکتر مصطفی شهداد با ارایه پکیجی از خدمات خاص و علمی و اختصاصی برای هر داوطلب طی سالهای اخیر به عنوان علمی ترین ،جذاب ترین و لوکس ترین موسسه مورد توجه قرار گرفته است.البته فقط داوطلبانی می توانند از خدمات این موسسه استفاده نمایند که مشاوره پذیر باشند. زیرا مشاوران می دانند که پس از مدت کوتاهی، در صورتی که فرد از نظر روحی به کار احساس مثبتی نداشته باشد، قادر به موفقیت در آن کار نیز نخواهد بود. درگذشته تعداد افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه را داشتند بسیار اندک بود ولی امروزه بسیاری از دانش آموزان تمایل دارند که به دانشگاه رفته و ادامه تحصیل دهند . از ورود و انتقال مشکل به پایه ها و مقاطع بعدی جلوگیری شده و در نتیجه از سردرگمی، افت تحصیلی ، ترک تحصیل، مشکلات روحی و روانی، هزینه های زیاد و بی جهت و… جلوگیری شده و از همان ابتدا دانش آموز در مسیر درست و مناسبی قرار می گیرد که این مهم نیز بعهده مشاوران تحصیل است که با توجه به علم و آگاهی و تخصص و تجربه خود مشکلات دانش آموزان را شناسایی و راه کارهای مناسب را ارایه نمایند.

موسسین هیچ اطلاعی از این فرایند ندارند. حالا خیلی از مردم سوال میپرسند که مشاوره تحصیلی کنکور چه کمکی به ما میکند و اینکه اصلا چرا باید از این متخصص کمک بگیریم؟ همانطور که گفته شد در مشاوره تحصیلی تلفنی برای کنکور دیگر نیاز به حضور در دفتر مشاور ندارید، پس خیلی راحت از خانه خود با لباس راحتی با مشاور کنکور صحبت کنید تا مشاور نقاط قوت و ضعف شما را با همین مکالمه بدست بیاورد. مشکلات عاطفی و خانوادگی که ممکن است به سبب اضطراب های کنکور پیش آمده باشد را برطرف کند. در فرایند مشاوره تحصیلی به منظور پیشگیری از مشکلات روحی، عاطفی دانش آموزان و دانشجویان به بهداشت روانی آنها نیز توجه می گردد، بطوری که با تشکیل جلسات آموزشی و مشاوره های فردی و گروهی چگونگی برخورد و تعامل و سازگاری با مشکلاتی که در روند امور تحصیلی بطور اجتناب ناپذیر با آن مواجه می گردد آموزش داده می شود بطوری که آنها یاد می گیرند که نسبت به مسائل و مشکلات بوجود آمده تحلیل درست و منطقـی داشته باشند و باکسـب نگـرش منطـقی در جهت اصـلاح و جبران آن بکوشند و بی جهت تسلیم افکار منفی و مخرب نگردند.

تمام مشاوران ما با بیان نکات تستی، نوع برنامه ریزی و استراحت بین دروس، شیوه خلاصه نویسی برای کنکور و تمام نکات مربوط برای رتبه شدن را بصورت کاملا رایگان به شما آموزش میدهند. اکثر دانش آموزان و والدین آنها نسبت به برنامه ریزی اصولی اطلاعات کمی دارند و یا اینکه به برنامه ریزی با یک بعد خاص مثل زمابندی می نگرند و نسبت به مسائلی همچون محتوا و هدف برنامه ریزی غافل هستند. بعضی از دانش آموزان و دانشجویان دارای بیماری هایی همچون پرکاری و کم کاری غدد بخصوص غده تیروئید هستند که این مشکل بر روند مسائل تحصیلی آنها تأثیر منفی دارد در نتیجه در فرایند مشاوره تحصیلی با توجه و آگاهی از علائم و مشاهده آن در دانش آموزان و دانشجویان نسبت به ارجاع آنها به پزشک متخصص اقدام می نماید. حالا چرا ما باید از این نوع مشاوره برای کنکور استفاده کنیم؟ بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در رابطه با اوقات فراغت خود برنامه مشخصی ندارند و یا اینکه بجای استفاده مناسب از اوقات فراغت خود صرفاً به فکر پر کردن این اوقات هستند. امروزه به دلیل اینکه رقابت بین داوطلبان بسیار زیاد می باشد و موضوعات کنکور نیز بسیار پیچیده است گرفتن مشاوره از افراد مجرب می تواند نقش بسیار مهمی در نتایج کنکور سراسری فرد داشته باشد.

ممکن است برخی افراد به دلیل مهارتهای بالا بتوانند بدون مشاور هم در کنکور موفق شوند اما اکثر افراد برای کنترل استرسها، داشتن برنامهریزی مناسب، شناخت تواناییهای فردی و انتخاب بهترین رشته به یک مشاور نیاز دارند. همه باید قبول داشته باشند که افراد موفق در کنکور دریافت مشاوره می کنند و اگر این موضوع مورد قبول باشد باعث می شود تا شما هم از رقبای خود عقب نمانید. داوطلبان می­توانند در این مقطع در دانشگاه­های سراسری روزانه و شبانه، پردیس ­های خودگردان، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و دانشگاه آزاد تحصیل کنند. این مرحله فنی ترین بخش می باشد که حضور یک مشاور حقوقی ثبت شرکت را ضروری می کند. در ضمن اینجا خبری از مشاوره های انگیزشی الکی و امید بخش نیست، بلکه شما با تکنیک های صحیح و نوین علم روانشناسی، به راحتی در مقابل تمامی بی انگیزگی ها و ناکامی ها ایستادگی می کنید. را کم یا کاملا از میان بردارد؛ پس در کسب مشورت از مشاوران تحصیلی دریغ نکنید، زیرا آنها بارها شیوه های گوناگون یادگیری جذاب و ثمر بخش را آزموده اند و همه ما به خوبی می دانیم که آزموده را آزمودن خطاست … برای بررسی شرایط خود نسبت به دانشگاه پیام نور و بررسی رشته های این دانشگاه می توانید از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی مخصوص مرکز مشاوره آویژه، یا به عبارت دیگر مشاوره تحصیلی آویژه با کارشناسان متخصص ارتباط برقرار کنید و جزئیات کاملی را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید