موفقیت در ۷ مرحله

از جمله این راهنمایی شامل شیوه افزایش انگیزش دانش آموز، آموزش شیوههای صحیح مطالعه، آموزش شیوههای مواجهه با تغییرات اساسی و غیره خواهد بود. هدف عمده خدمات راهنمایی در دوره متوسطه شامل ارائه اطلاعات لازم درباره ی محیط فیزیکی مدرسه برنامه درسی متعدد، دروسی که در هرسال ارائه می شود شرایط و ضوابط لازم برای قبول شدن و فارغ التحصیلی از دبیرستان ارزش گذاری برای ادامه تحصیلات فرصتها و شرایط ورود به دوره های تحصیلی بعد از دبیرستان است. اما خود دانش آموز نیز باید در این زمینه فعال باشد تا بتواند راهنمایی های ارائه شده را در تنظیم برنامه های درسی و گذراندن اوقات فراغت به کار گرفته و به آن عمل کند. در این دوره دانش آموز نیاز به مشاوره انتخاب رشته دارد که باید با دادن راهنمایی های لازم توسط اولیا مدیران معلمان و مشاوران دورنمای انتخاب رشته برای ورود به دوره های بعدی تحصیلی به وی ارائه شود. از این رو برای این مقطع بیشتر به مشاوره تحصیلی انتخاب رشته و توضیحات در مورد شرایط و رشته های هر دانشگاه از طریق مشاوره های مختلف از جمله مشاوره تحصیلی تلفنی پرداخته می شود. دانشجویانی که در دوره روزانه مشغول به تحصیل هستند و انصراف می دهند و مجددا در یک دوره روزانه از طریق کنکور سراسری 97 پذیرفته می شوند از پرداخت هزینه انصراف (هزینه تحصیل رایگان) معاف هستند.

با توجه به این موضوع که امروزه هزینه دریافت مشاوره تحصیلی حضوری بسیار بالا می باشد افراد از دریافت خدمات مشاوره صرف نظر کرده اند. مشاوره تحصیلی تلفنی از یک نظر دیگر دارای امتیاز مثبت است و آن هم زمان مشاوره می باشد. دانش آموز به دفتر مشاور تحصیلی می رود در آن جا به صورت مستقیم با مشاور صحبت می کند که البته الان به دلیل شیوع بیماری کرونا این نوع مشاوره توصیه نمی شود تا به شما عزیزان آسیبی وارد نشود. در اکثر کشور های اروپایی شخص استاد در پذیرش دانشجو تصمیم گیری می کند و پارامتر های پذیرش دانشجویان را هر استاد با دیدگاه خود می سنجد. حتی بچه های دوره ابتدایی نیز با بهره گیری از مشاوره تحصیلی می توانند اساس و بنیاد درس خواندن خود را به درستی بگذارند و از پایه به عادات غلط درس خواندن دچار نشوند. دانشگاه های آمریکا، کانادا و استرالیا از طریق هیئت تحصیلات تکمیلی (دانشکده رشته مورد نظر) برای پذیرش شخص تصمیم گیری می کنند. ببینید از نظر من درس خواندن فقط به خواندن ریاضی و فیزیک و … چگونه درس بخوانم برای امتحان؟ بنابراین بسیار مهم است که با برنامه ریزی درس بخوانید و پایه تحصیلی خود را برای کنکور و دانشگاه آماده کنید.

پیگیر بودن مشاور نیز بسیار مهم میباشد. مشاوره تحصیلی دانشگاهی با عوامل موثر در روز آزمون نیز سروکار دارد، این یک واقعیت است که نحوه آزمون دادن در آن روز خاص نیمه تکمیل کننده تلاش های قبلی است. شما بدون توجه به رشته مقطع قبلی و معدل آن، می توانید در رشته ای دیگر ثبت نام را انجام دهید و این امکان برای هر سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مهیا است. بعد از قبولی و سپس ثبت نام در دانشگاه دانشجویان می توانند از طریق مشاوره تحصیلی با سیستم های دانشگاهی آشنا شوند. چون هر مشکلی در سال کنکور ممکن است شما را از رقیب هایتان عقب بیاندازد ولی در وضعیت عادی دانش آموزان عزیز می توانند با هماهنگی قبلی به دفتر مشاوره ماترو در آکادمی فراست در مهرشهر ، بلوار ارم ، پشت بانک تجارت تشریف بیاورید. بعد از آزمون مسئله های قبلی به کنار می روند و در این نقطه وظیفه یک مشاوره تحصیلی موفق این است که با توجه به رتبه فرد بهترین انتخاب را بتواند برای شخص رقم بزند.

به غیر از آن با پایان دوره دبیرستان، فرد باید کنکور دهد و وارد دانشگاه شود. باید مطالعاتی دربارهی دانش آموزان انجام شود و سلامت و توانایی او مورد بررسی قرار گیرد. به جرات می توانیم ادعا کنیم بهترین مشاوره تحصیلی و بهترین برنامه ریزی درسی را می توانید از ما بخواهید زیرا اهداف ما برای یک برنامه ریزی تحصیلی مناسب فقط مبحث درسی را دربر نمی گیرد ما در کنار شیوه صحیح مطالعه و راهکارهای مفید درسی میزان اضطراب ، سطح برانگیختگی و عملکرد شما را بررسی خواهیم کرد. در اختیار مشاور قرار می دهد تا به طور کاملا انحصاری به روند تحصیلی شما پرداخته شود و در مسیر درستی حرکت کرد. همچنین او با تسلط به مفاهیم انگیزشی در روان شناسی میتواند هنگام شکستها و ناامیدیها در کنارتان باشد و به شما کمک کند تا بتوانید از سختیها عبور نمایید. مرکز مشاوره آویژه از کسانی که سابقه کسب رتبه های عالی داشته اند و در دانشگاه های معتبر کشور تحصیل کرده اند کمک گرفته تا بتواند به متقاضیان خدمات مشاوره ای مفیدی ارائه دهد. باید از مشاوره تحصیلی راهنمایی دریافت کنید که دارای سابقه بسیار خوبی باشد و تمامی مطالب و آگاهیش بروز باشد همچنین باید در هر لحظه در دسترس باشد.

دیدگاهتان را بنویسید