منظور از مشاوره تحصیلی چیست؟

مشاوره تحصیلی یک دوره حضوری و غیر حضوری برای برنامه ریزی مناسب تحت نظر افراد تحصیل کرده در این زمینه است. مشاوره یک مبحث بسیار کاربردی در هر شرایطی است حال میخواهد این مسله مربوط به تحصیل باشد یا مباحث فردی و اجتماعی، باتوجه به تغیر شرایط کاری و تحصیلی و پیچیده تر شدن امور لازم است تا یکسری چالش ها از طریق مشاوره گرفتن بر طرف شود. فقط فراموش نکن همه ی افراد موفق یه روزی از خیلی خیلی کم شروع کردن تا شدن افراد موفق امروز ! مشاور با اطلاع رسانی در زمینه تربیتی و تحصیلی و شغلی به شکوفایی استعدادها و احساس خود ارزشمندی و اعتماد به نفس و خودشناسی و ارتقای سلامت روانی دانش آموز کمک می کند و او را از مواجه شدن با مشکلات روانی و عاطفی باز می دارد و کمک می کند تا به سازگاری عاطفی معقولی در جامعه برسد. مشاوره تحصیلی نوعی رابطه یاورانه فردی و گروهی است که به دانش آموزان در شناخت توانایی ها و استعدادها و شیوه یادگیری، برنامه ریزی ، انتخاب رشته تحصیلی و حل مشکلات آموزشی و انضباطی کمک می کند. یک مشاور تحصیلی خوب می تواند یاری دهنده به دانش اموز در انتخاب دروس و مهارت های تحصیلی باشد و یک مشاوره شغلی می تواند براساس شناخت استعدادها و محدودیت ها به فرد یاری دهد تا شغل مناسبی بیاید.

مزیت های شرکت در دوره تنها به اینجا ختم نمی شود و و در صورت یادگیری کامل دروس دوره، هنرآموز قادر خواهد بود در انتخاب رشته(در دبیرستان و کنکور)، شناسایی توانایی دانش آموزان و همچنین برنامه ریزی برای کنکور نیز به دانش آموزان کمک کند. همچنین مشاوره تحصیلی انتخاب رشته دبیرستان یا همان سال نهم نیز از مهم ترین کارکرد های مشاوره تحصیلی در راستای هدایت تحصیلی است. یکی از شرایط قابل توجه در اخذ مجوز، تحصیلات مرتبط در رشته های روانشناسی و علوم تربیتی است. مرجع های متفاوتی برای اخذ مجوز مربوطه وجود دارد که در راس آن وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش… تخصص کافی برای ارائه راهکارهای درمانی وجود دارد و نیاز به ارجاع به یک متخصص دیگر نیست. تنها نکته قابل تامل در رابطه با شرایط پردیس های خود گردان شهریه ای ترم های مقاطع مختلف است که نسبت به دیگر دانشگاه های کشور بالاتر است.

اما از طریق تماس با یک مشاور متخصص حرفه ای این امکان را به آن ها می دهند که بدون نیاز به حضور فیزیکی از تمام اطلاعات مشاوره ای استفاده کنند. یکی از بهترین مزیت های مشاوره این است که نیاز به حضور فیزیکی ندارد و می توانید در هر موقعیتی و در هر مکانی بدون سختی و مشکل با مشاور خود تماس بگیرید و از مشورت و راهنمایی های آن با سرعت بیشتر و کیفیت بالاتری استفاده کنید. فشار و وادار کردن دانش آموزان به زحمات شبانه روزی در سطح بالای تحصیلی بدون توجه به پایه بی فایده است. اهمیت مشاوره شغلی از این جهت مهم است که شغل یکی از مهم ترین عامل های احساس رضایت در زندگی است.کسانی که از شغل خود راضی نیستند و یا برای آن کار مجبور هستند که فشار های زیادی را تحمل کنند بیشتر مواقع در بقیه ابعاد زندگی خود درگیر مشکل می شوند. جناب آقای دکتر علوی نژاد متخصص روانشناس با مدرک PhD یا دکتری تخصصی روانشناسی امکان استفاده از مشاوره تحصیلی آنلاین را برای والدین و فرزندان از طریق سایت خود فراهم نموده است.

دکتر رامین علوی نژاد با ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی زمینه موفقیت تحصیلی فرزندانتان را توام با تقویت هوش هیجانی فراهم می نماید. مشاوره های تحصیلی آنلاین ویژه دوران شیوع ویروس کرونا و با توجه به نیاز ها و شرایط جدید نیز از جمله مزیت های منحصر به فرد خدمات مشاوره تحصیلی ارائه شده توسط دکتر رامین علوی نژاد می باشد. در صورتی که نیاز به مشاوره دارید می توانید با مراجعه به سایت ایشان و درخواست مشاوره آنلاین از خدمات تخصصی استفاده نمایید. ایشان با در نظر گرفتن جوانب مختلف و نیاز های مختلف افراد، به این هدف کمک می کند. خیلی از افرادی که تصمیم می گیرند تا در کنکور سراسری و یا هر امتحانی موفق عمل کنند تصور می کنند با مطالعه زیاد می توانند حتما موفق شوند اما لازم است که مطالعه و کارهای شما برنامه ریزی داشته باشد تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید. اما شما میتوانید با کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی، از شرایط درس خواندن در خارج کشور آگاهی کسب کرده و حتی بورسیه شوید. شما در متد روانشناسی اکت(ACT) با مفهوم Mindfulness آشنا خواهید شد و با تکنیک های مختلفی مثل Diffusion می توانید کنترل اضطراب و نگرانی خودتون رو به دست بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید