مشاوره کنکور ریاضی،تجربی،انسانی،هنر،زبان،تلفنی،تحصیلی

و تماسهایی که از طرف دوستان، اطرافیان، همسایه، کارکنان مدرسه و یا اعضای خانواده جهت دریافت کمک برای فردی که دارای مشکل است صورت میگیرد. هر یک از دانش آموزان و یا دانشجویان پس از ثبت نام میتوانند یک مشاور تحصیلی اختصاصی داشته باشند ، که این مشاوران تحصیلی به صورت رایگان و تلفنی با هماهنگی با فرزند شما به او مشاوره میدهند. دارد٬ یکی از مشاوره های رایج و بسیار ثمربخش٬ مشاوره تحصیلی است که مختص به دانش آموزان و دانش جویان است. این تماس رایگان نیست و شامل هزینه تماس تلفنی برای مشاوره تحصیلی است. جهت تماس تلفنی می توانید هر روز حتی در ایام تعطیل از ساعت 8 صبح تا 12 شب با شماره تلفن مندرج در این صفحه تماس حاصل فرمایید. مانند زمانی که دانشآموزی که از منزل فرار کرده و در کلانتری، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و. با این روش می توانید زمان دقیقی را که در طی روز می توانید به مطالعه اختصاص دهید را مشخص کنید و طبق آن برنامه ریزی نمایید . تماسهایی که نیازمند ارجاع به خط «اورژانسی اجتماعی بهزیستی ۱۲۳» و «مرکز فوریتهای پلیس ۱۱۰»، «اورژانس پزشکی ۱۱۵» و حراست و تیم تخصصی منطقه یا استان است، از جمله مواردی است که نیازمند حضور در محل حادثه، مدرسه، خانه برای مداخله فوری تخصصی، حمایتی و معاضدتی در زمینه خودکشی، آزار و خشونت علیه کودکان، سوءاستفاده جنسی یا جسمی، بدسرپرستی، بیسرپرستی و…

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره تماسهایی که ممکن است از طرف مراکز درمانی به ۱۵۷۰ شود توضیح داد: این تماسها به طور مثال مربوط به زمانی است که از طرف بیمارستان در خصوص دانش آموزی که اقدام به خودکشی کرده و در بیمارستان بستری است اطلاع رسانی صورت میگیرد تا تیم فوریتی پیگیر فرآیند درمان و مددکاری اجتماعی شوند. شکوهی افزود: تماسهایی که توسط دستگاهها و نهادها جهت اطلاع رسانی در خصوص دانشآموزان دارای فوریت صورت میپذیرد. شکوهی در توضیح ارائه خدمات راهنمایی و مشاورهای تلفنی گفت: دانش آموزان، کارکنان، اولیای مدرسه جهت دریافت خدمات مشاورهای (غیرفوریتی) طی تماس با شماره تلفن ۱۵۷۰ امکان ارتباط با مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی دانش آموزی وخانوادگی منطقه را خواهند داشت و پس از ارتباط، هر یک از اعضای تخصصی به فراخور نیاز مخاطبان به ارائه خدمات به آنان میپردازند. از نظر مادی و هزینه می توان گفت مشاوره ی غیر حضوری و آنلاین هزینه های اضافی را حذف می کند. انتخاب مشاور تحصیلی مناسب اولین قدم در این راستا خواهد بود، اما مورد دیگری که حائز اهمیت است، زمانی است که والدین برای رجوع به مشاورین باید در نظر بگیرند.

در طول هفته پیگیری های دقیقی از طرف مشاور بر روی شما انجام خواهد شد و شما می توانید در طول هفته، در ساعات مشخص شده ای با مشاور خود در ارتباط باشید تا مشکلات و مسائل احتمالی را برطرف کنید. لازم نیست این فرم حتما تا قبل از اسفند ماه 96 تکمیل شوند، آن چیزی که مهم به شمار می آید این است که تاریخ انصراف قطعی دانشجو قبل از یکم اسفند ماه 96 باشد لذا تسویه حساب برای تحصیل رایگان را میتوانند به بعد از اطمینان یافتن از قبولی در کنکور 97 موکول کنند. اول از همه بیایید هدف خودتان را مشخص کنید و زمانی را که میتوانید در طی روز به مطالعه برای کنکور اختصاص دهید را تخمین بزنید. زمان بندی را فقط و فقط خودتان میتوانید انجام دهید زیرا از آنجا که توانایی داوطلبان متفاوت است هیچ مشاوری توان برنامه ریزی با این حد از دقت را ندارند و خود شما باید مشخص کنید جه میزان از کدام درس را به چه نحوی مطالعه کنید. کافیست تا مدتی مطالعه کردن با برنامه ریزی را امتحان نمایید تا متوجه تاثیر آن در انگیزه و پیشرفتتان شوید. هیچ گاه نمی توان برای همه افراد یک نوع مشاوره تحصیلی را ارائه داد از این رو برای هرفرد برنامه ریزی مجزا نسبت به استعداد ها و زمانی که برای مطالعه اختصاص می دهد متفاوت می باشد.

مشاوره تحصیلی مناسب می تواند به دانش آموز کمک کند که استعداد ها و توانمندی های خود را بشناسد. همانطور که پیشتر گفته شد مشاوره انواع مختلفی چون٬ روان درمانی٬ مشاوره ازدواج٬ زوج درمانی و مسائل مربوط به خانواده٬ تربیت فرزندان٬ مشاوره کسب و کار و … مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره ارائه خدمات مددکاری اجتماعی، گفت: این بخش از خط ملی «نماد»، به منظور هماهنگی تماسهای دریافتی برای دریافت حمایتهای اجتماعی و پیگیری آخرین وضعیت دانش آموزان شناسایی شده پرخطر و دارای فوریتهای روانی، اجتماعی ارایه میشود. شکوهی در پاسخ به این سوال که چقدر از موارد گزارش شده در زمینه خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی بوده است، گفت: حدود ۳ درصد از کل میزان تماسهای مربوط به خشونتهای خانگی را میتوان مربوط به خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی دانست.

دیدگاهتان را بنویسید