مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی

با استفاده از مشاوره تحصیلی رایگان و تنها با یک تماس در واقع دیگر نیازی به حضور در دفتر مشاوره نیست و از هر نقطه و هر شهری که هستید می توانید با یک تماس تلفنی ، سوالات و اشکالات خود را از مشاورین با تجربه و حرفه ای مشاور گروپ بپرسید. البته باید این را هم بدانید که استفاده ی مفید و کامل از دستیابی به شماره مشاوره تحصیلی باید از چندی قبل از امتحان ارتباط برقرار کنید تا برنامه ریزی های دقیق را انجام دهد. تیم مشاوره تحصیلی بارسا سختگیری زیادی رو در برنامههاشون دارند و البته در کنار این سختگیری، خیلی کمکمون میکنند تا به برنامههای درسی برسیم. اما این موضوع در بیشتر موارد برای افراد عملی نمی شود، چرایی این ماجرا را باید در دانسته های ناقص و اطلاعات ضعیف افراد از شرایط تحصیل در گوشه و کنار دنیا دانست. شرایط درسی دانش آموز را پیگیری کند. یک مشاور خوب باید فرد پیگیری باشد و بتواند با تماسهای به موقع و پیگیریهای به جا، برنامهی درسی دانشآموزان را کنترل کند.

یک مشاور تحصیلی خوب و باتجربه میتواند بهعنوان رابط بین خانواده و معلم عمل کند و در حلوفصل کردن مشکلات درسی دانشآموزان به ایفای نقش بپردازد. در ضمن یک مشاور تحصیلی میتواند در دوره مشاوره تحصیلی به شما کمک کند تا برای انتخاب آزمونهای آزمایشی به شکل بهتری عمل کنید و مناسب ترین آزمون را انتخاب نمایید. این افراد مطمئناً از یک مشاور تحصیلی بهره بردهاند یا حداقل نام برخی از مشاوران خوب را شنیدهاند که این مورد میتواند به شما در تهیهی لیست مشاوران خوب کمک کند. مدرک های شما ؟ برای پیمودن مسیر پر پیج و خم کنکور استفاده از مشاوره تحصیلی کنکور و داشتن یک مشاور تحصیلی خوب و دلسوز که از رتبه های برتر کنکور بوده و تجربه موفقیت در کنکور را داشته ضروری است. بنابراین برای داشتن برنامه ای بهتر در زمینه تحصیل فرزندان خود و افزایش بازده آن ها در زمینه مطالعه می توانید از روانشناس تحصیلی استفاده کنید . یکی از اساسی ترین تصمیماتی که محصلان در روند تحصیل خود باید بگیرند انتخاب رشته ای است که در دانشگاه ادامه خواهد داد و برای کنکور سراسری در آن رشته سنجیده خواهد شد.

راحت ترین راه های ارتباطی برایتان میسر شده است. یکی از مشکلات داوطلبان شهرهایی که از امکانات کم کمک آموزشی کنکور برخور دارند ، نداشتن اطلاعات کافی و دقیق از وضعیت و روند تحصیل در رشته مورد علاقه است . یکی مشاور خوب باید در مورد منابع کمک درسی اطلاعات خوبی داشته باشد تا در مواقع لازم بتواند کمبودهای درسی دانشآموزان را جبران کند. در صورتی که موضوع فعالیت شما نیازمند مجوز مرکز مشاوره تحصیلی باشد لازم است از وزارت آموزش پرورش آن را دریافت نمایید. همانطور که برای گرفتن هر تصمیم مهمی در زندگی سعی میکنیم با افرادی که در آن موضوع و حیطه دارای اطلاعات و تجربه هستند مشورت کنیم تا درصد خطای خود را پایین بیاوریم، در مسائل مربوط به درس و تحصیل نیز لازم است با افراد باتجربهای که به آنها مشاور تحصیلی گفته میشود، مشورت کنیم چراکه مشاوران با داشتن تجارب زیاد در زمینهی تحصیلی و آموزشی میتوانند در هر برههای از تحصیل، کمک فراوانی به دانشآموزان کنند. یک مشاور خوب علاوه بر تحصیلات، باید در زمینهی کنکور و برنامه ریزی درسی نیز فرد خبرهای باشد و با دروس هر رشته با طور کامل آشنا باشد.

همانطور که نقش والدین و خانوادهها در موفقیت فرزندان در تحصیل و شغل بر کسی پوشیده نیست، داشتن یک مشاور تحصیلی نیز به همان میزان مهم است، پس باید برای یافتن یک مشاور خوب دستبهکار شد و شروع به تحقیق و پرسوجو کرد و از افراد آگاه و موفق مشاوره گرفت. درست است که در مدرسه دانشآموزان نقشی در انتخاب مشاور تحصیلی خود ندارند اما بنا بر نیاز خود، والدین و دانشآموزان میتوانند از مشاوران تحصیلی معتبر و باتجربه که در فضای بیرون از مدرسه فعالیت میکنند نیز بهره ببرند. علاوه بر این مشاوره تحصیلی به شما کمک میکند تا استعدادهایتان را کشف و شناسایی کنید و در مسیری قدم بردارید که بیش از همه میتوانید در آن به موفقیت دست یابید. شما در متد روانشناسی اکت(ACT) با مفهوم Mindfulness آشنا خواهید شد و با تکنیک های مختلفی مثل Diffusion می توانید کنترل اضطراب و نگرانی خودتون رو به دست بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید