مشاوره تحصیلی یزد-انتخاب رشته کنکور-مشاوره شغلی یزد

مشاور چه وظایفی دربرابر دانشآموزان دارد؟ دانشآموزان در جریان تحصیل با مشکلات زیادی مواجه میشوند که مشاوره تحصیلی میتواند در رفع کردن این مشکلات کمکهای مؤثری به دانشآموزان ارائه دهد. مهمترین و اصلیترین وظیفهی یک مشاور هدایت تحصیلی دانشآموزان است. کمک گرفتن از مشاوره تحصیلی یکی از مهمترین کارها برای موفقیت در کنکور و انتخاب رشته تلقی میشود. گاها خانواده در امر انتخاب رشته با استدلال عدم دخالت در تصمیم گیری دانش آموز، عملا دانش آموز را در انتخاب رشته تنها می گذارد و یا با دخالت های زیاد خود با استدلال راهنمایی کردن دانش آموز، استرس زیادی را به فرزند خود وارد کرده و نتیجه سال ها تلاش و کوشش به هدر می رود. از اینرو در فرآیند مشاوره تحصیلی ، لزوم انجام مشاوره با والدین اهمیت خاصی پیدا میکند. درواقع مشاور شما را بهطور کامل در مسیر تحصیلی راهنمایی میکند و تا رسیدن به هدف همراهتان خواهد بود. سعی میکند حرفهای تکراری تحویلتان ندهد و از روشهای خلاقانه برای حل مشکلات کمک بگیرد.

پس چهبهتر که از همان ابتدا برای طی کردن مسیر تحصیلی و رسیدن به بهترین نتیجه، از یک مشاور خوب و کارکشته کمک بگیرید. این موضوع علاوه بر ایجاد دلگرمی در دانشجو در صورت نیاز والدین او را از روند تحصیلی آگاه می کند و بدین ترتیب فرد در مسیر درست که رو به موفقیت باز است قدم برمی دارد. مشاور تحصیلی باید با سرفصل دروس تخصصی رشته ها آشنایی کامل داشته باشد تا بتواند در این موضوع اطلاعات لازم را در اختیار دانش آموز قرار دهد. یکی از مهم ترین زمینه هایی که بسیاری از افراد در آن به مشاور نیاز پیدا می­کنند تحصیلات و چالش­های تحصیلی پیش رویشان در مقاطع مختلف مانند انتخاب رشته دبیرستان، کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری، کنکور کارشناسی ارشد و انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد، کنکور دکتری و انتخاب رشته دکتری و مصاحبه دکتری، تغییر رشته تحصیلی در تمامی مقاطع، تحصیل بدون کنکور، تحصیل در خارج از کشور می باشد. در این مرحله مشاوره می تواند در تصمیم گیری های متعدد از جمله انتخاب رشته متناسب با استعدادها و علایق، انتخاب شهر دیگر و تحصیل دور از خانه، انتخاب رشته یا تصمیم برای شرکت مجدد در کنکور و … وجود فاصله بین نیازهای دیروز، امروز و فردا که بطور اجتناب ناپذیر در جوامع صنعتی و رو به پیشرفت ما وجود دارد بر کسی پوشیده نیست و در نتیجه ایجاد تعادل و سازگاری بین این نیازها بسیار ضروری است و این مهم نیز از ضرورتهای کار مشاوران تحصیلی است که براساس شرایط زمانی و موقعیت های خاص و فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانش آموزان و دانشجویان را آگاه نموده و ضمن جهت دهی مناسب در راستای تعادل و سازگاری برنامه های تحصیلی آنها با نیازهای موجود قدم های موثری بردارند.

آنها حتما میتوانند پیشنهادهای خوبی درمورد انتخاب مشاور مناسب برایتان داشته باشند. راستش انتخاب یک مشاور مناسب، دراصل نوعی صرفهجویی برایتان بهحساب میآید. ندیده و نشناخته دست به انتخاب مشاور نزنید. حتی برای انتخاب مشاور هم باید مشورت کرد و مشاوره گرفت؛ اما نه از هر کسی و هرجایی. یافتن یک دانشگاه خوب برای تحصیل باعث می شود تا نیمی از مسیر تحقق رویاهای ما پیموده شود. نجات میدهد و یک مسیر درست و شسته رفته پیش پایتان میگذارد. حالا بهتر است کمی درمورد وظایف یک مشاور با شما صحبت کنیم تا دقیقا بدانید باید چه انتظاراتی از او داشته باشید. مشاور باید بتواند به سوالاتی که در ذهن شما درباره مسائل مختلف مرتبط با درس و مدرسه و کنکور وجود دارد پاسخ دهد و اطلاعات کاملی در این زمینه داشته باشد. از آنجایی تکنولوژی های روز پیشرفت بسیاری داشته و جهت دریافت مشاوره نیاز به مراجعه حضوری به مراکز مشاوره نیست، هزینه های این مراکز بسیار کاهش پیدا کرده است. همراهی والدین با امور تحصیلی فرزندان خود و بخصوص همراهی آنها در مقطع ابتدایی بسیار مهم است، بطوری که نقش آنها نیز همچون مربیان تسهیل دهنده امور تحصیلی و یادگیری می باشد. اهمیت این امر تا جایی است که مراکز آموزشی دارای مشاوره تحصیلی که مشاوران در تعامل شناختی و حرفه ای با مدیران و مربیان هستند فرایند آموزش و بروندادها بسیار مطلوب بوده است.

استاندارد های جهانی آزمون های آنلاین در این آزمونها لحاظ شده است. در اجتماع امروزه اکثر والدین شاغل هستند و امکان رفت و آمد به مدرسه یا جلسات حضوری برای آن ها مشکل است اما مرکز مشاوره هم اندیشان با ایجاد مشاوره تلفنی و آنلاین این دغدغه را برای شما برطرف کرده است. هر ساله در اواخر آذرماه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد فرصت دارند تا در این آزمون ثبت نام کنند. مدرک مشاور تحصیلی نیازمند به تحصیلات مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی تربیتی، علوم تربیتی گرایش برنامه ریزی آموزشی و گرایش مشاورمدرسه ( تحصیلی) است. بلکه لازم است همواره پیگیر باشد که آیا دانش آموز طبق برنامه ریزی عمل می کند یا خیر؟ شما الان اول مسیری هستید که قبلا رتبههای برتر کنکور در مدرسه یا شهرتان آن را طی کردهاند و سربلند هم بیرون آمدهاند. یک مشاوره تحصیلی کنکور تجربی ، ریاضی و یا انسانی خوب باید خود جزو نفرات برتر کنکور در سالهای گذشته باشد. حتما بین اطرافیانتان هستند کسانی که در دانشگاههای خوب تحصیل کردهاند و با رتبههای خوب در کنکور قبول شدهاند. بسیاری از مردم که می خواهند در امتحانی موفق شوند یا در کنکور سراسری شرکت کنند فکر می کنند که اگر زیاد خواندن و مطالعه کردن حتما می توانند موفق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید