مشاوره تحصیلی کنکور، راهی به سوی موفیت و آینده ای روشن برای داوطلبان کنکور

1. در دیجی کنکور مشاوره تحصیلی برنامه ریزی روزانه در قالب یک برنامه هفتگی به دانش آموزان می دهد. معمولا مشاور پس از ارائه مشاوره، دوره هایی را برای نظارت بر روند پیشرفت تحصیلی مراجع تعیین می کند. لازم به توجه است اغلب مراکزی که با هزینه های بسیار بالا، اقدام به ارائه مشاوره تحصیلی می نمایند معمولا رویکرد تجاری در این خصوص داشته و با دلسوزی لازم به ارائه خدمات نمی پردازند. فشار و وادار کردن دانش آموزان به زحمات شبانه روزی در سطح بالای تحصیلی بدون توجه به پایه بی فایده است. بنابراین هزینه بالای مشاوره، ضرورتا به معنای کیفیت بهتر آن نیست. مراجعه به مشاور به معنای ضعف نیست. 1-ضعف پایه تحصیلی: در مورد چنین دانش آموزانی مشاور باید برای فراگیری درون پایه از نقطه ای که دانش آموز ضعف دارد برنامه ریزی کند و یا به کمک خانواده ضعف پایه او را جبران کند. برنامه ریزی بر اساس نقاط قوت و ضعف و سرعت مطالعاتی شما که در طول جلسات، مشاور شما مطلع می شود انجام خواهد شد.

از آنجا که اولویت اول مشاوران ۱۰۰ حفظ رضایت دانش آموزان و داوطلبان کنکور است، در طول دوره مشاوره هر زمان که نظر، انتقاد یا پیشنهادی درباره عملکرد مشاور خود داشته باشید، می توانید از طریق شماره تلفن ۹۱۰۳۵۳۶۳-۰۲۱ (داخلی ۳) اطلاع دهید تا در همان روز رسیدگی شود. خیلی از افرادی که تصمیم می گیرند تا در کنکور سراسری و یا هر امتحانی موفق عمل کنند تصور می کنند با مطالعه زیاد می توانند حتما موفق شوند اما لازم است که مطالعه و کارهای شما برنامه ریزی داشته باشد تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید. بله، مشاوره با دکتر حمید احدی از سه طریق مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی و مشاوره آنلاین بصورت ویدئویی انجام می گیرد. در خصوص اعتبار دانشگاه ها، نحوه پذیرش کردن هر کدام، رشته هایی که هر دانشگاه ارائه می دهد، آینده شغلی هر رشته، واحد های هر رشته، شهریه دانشگاه های مختلف در مقطع کارشناسی نا پیوسته، نحوه درخواست میهمان شدن و یا انتقالی گرفتن و مسائل دیگر ، می توانید از طریق مشاوره تحصیلی تلفنی اطلاعات مفیدی را کسب کنید. جناب آقای دکتر علوی نژاد متخصص روانشناس با مدرک PhD یا دکتری تخصصی روانشناسی امکان استفاده از مشاوره تحصیلی آنلاین را برای والدین و فرزندان از طریق سایت خود فراهم نموده است.

با این تفاسیر انتخاب مشاوره تحصیلی مناسب میتواند نقش بسیار مهمی را در موفقیت فرد ایفا نماید. یکی دیگر از عواملی که در حین انتخاب یک مشاور برجسته باید به آن توجه کنید قطعاً میزان فعالیت و پیگیری مشاور میباشد. اما توجه داشته باشید که داوطلبان رشته علوم انسانی که دروسی چون فیزیک، شیمی و زیست را نخوانده اند و همچنین داوطلبان رشته ی تجربی که دروسی از جمله فلسفه، منطق و جغرافیا را نخوانده اند، جزو سوابق تحصیلی شان محسوب نخواهد شد. همچنین موفقیت خود را به قبولی در آزمون خاص همچون تیزهوشان یا رشته تحصیلی مشخصی گره نزد. برای قبولی در رشته های پرمتقاضی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی یا غیردولتی و همچنین برای قبولی در رشته های مهندسی پرطرفدارتر، رشته حقوق و سایر رشته های پرمتقاضی در یک دانشگاه دولتی معتبر از جمله رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان باید حداقل از ۹۸ درصد رقبا بهتر عمل کنید و جزو ۲ درصد برتر داوطلب های کنکور باشید. تمامی دانشجویانی که سعی در شرکت و ثبت نام در آزمون سراسری 97 را دارند یا قصد انصراف از تحصیل را دارند باید فرم شماره 3 انصراف را تکمیل کنند.

کارشناسان خبره در امر مشاوره تحصیلی بلافاصله پس از گرفتن پذیرش دانشگاهی تمامی امور و جوانب تحصیل در دانشگاه مورد نظر را ارزیابی می کنند. یک مشاور می تواند کمک بزرگی برای رفع مشکلات، موفقیت و تحصیل لذت بخش باشد. یا اینکه راهنمایی هایی به دانش آموزان برای رفع علت ارائه میشود و پیشرفت او مورد پیگیری قرار میگیرد. تا اینکه دانش آموز یا دانشجو مهارت های لازم را برای موفقیت کسب نموده و مشکلات احتمالی او به صورت کامل رفع شود. مشاوره تحصیلی برای انتخاب رشته مناسب آشنایی با قسمت های مختلف انتخاب رشته مانند سهمیه شهدا و مناطق محروم و ایثارگران ، سهمیه بومی در انتخاب رشته کنکور ، آشنایی با شهریه های هر دانشگاه ، تفاوت دانشگاه های دولتی و شبانه چیست، دانشگاه پیام نور یا آزاد، دانشگاه پردیس ، بین الملل، غیر انتفاعی، نحوه درست چیدن انتخابات در انتخاب رشته کنکور را می توان از مشاوره شغلی و تحصیلی کمک گرفت. مشاوره آنلاین یا حضوری نقش زیادی در موفقیت تحصیلی دارند. مشاوره های تحصیلی میتوانند کمک زیادی در این زمینه به شما بکنند. در کنار تمامی مواردی که گفته شد میتوان گفت که مهم ترین وظیفه یک مشاور تحصیلی طرح کردن و ایجاد یک برنامه تحصیلی کلی و هدفمند برای دانش آموز است که این برنامه باید تمامی امور تحصیلی، روانی و حتی معنوی دانش آموز را شامل شود.

دیدگاهتان را بنویسید