مشاوره تحصیلی – زندگی خوب

همچنین با توجه به اینکه انتخاب مشاور به اختیار خود شماست می توانید در هر زمان با ذکر دلیل موجه مشاور خود را نیز تغییر دهید. اما به دلیل نداشتن آگاهی لازم در رشته مورد علاقه خود نمی توانند قبول شوند و مجبور میشوند در رشته ای غیر از رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند . این افراد جزو دانشجویان رشته های مهندسی دانشگاه شریف بوده و جزو ۵۰۰ نفر اول کنکور هستند. اگه دانشآموز در جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی ثبت نام کرده باشه، این کار تفاوتی با کلاهبرداری نداره. درحالیکه هر دانشآموز باید براساس نقاط ضعف و قوتش نوع خاصی از برنامه رو استفاده کنه. بنابراین ارایه خدمات مشاوره تحصیلی به این گروه از دانش آموزان و خانواده آنها ضروری و لازم می باشد، چون خانواده آنها نیازمند اطلاعاتی هستند که بدانند با توجه به نوع معلولیت آنها، چگونه می توانند در رابطه با امور تحصیلی کمک نمایند و با توجه به توانایی های آنها در رابطه با آیند تحصیلی و شغلی آنها تصمیم گیری نمایند، معمولاً اینگونه دانش آموزان بواسطه اینکه زودتر از سایر دانش آموزان باید حرفه و مهارتی را بیاموزند نیاز مبرمی به مشاوره تحصیلی دارند.

تاثیر یک مشاور زبده و متخصص هیچوقت از دید کسی پوشیده نبوده ، زیرا این شغل بصورت مستقیم با آینده کاری افراد در ارتباط است. بنابراین برای انتخاب بهترین مشاور تحصیلی باید داشتن تجربه بالا در کنار آگاهی از اصول مشاوره تحصیلی روز دنیا رو مد نظر قرار بدیم. استفاده از یک مشاوره تحصیلی رایگان و خوب با یک هزینه مناسب میتواند به شما کمک بکند تا همزمان در کنار استفاده از مشاوره تحصیلی در انجام هزینههای بیهوده صرفه جویی کنید. شاید هم با وجود مشغله های فراوان در این برهه از زندگی، در کنار درس خواندن برای مقطع دکتری شما نیاز به برنامه ریزی درسی را در خود احساس نمایید. استفاده از خدمات رایگان مشاوره فقط در حد یک حرف نیست و تمامی داوطلبان در رشته های مختلف می توانند از این خدمات بهرمند گردند. در حقیقت وقتی یک مشاور موفق به سپری کردن یک دوره مشاوره تحصیلی در سطح بالا با یک دانش آموز بوده است قطعاً با تمام تواناییها و علایق او آشنا است و اجازه نمیدهد که در زمان انتخاب رشته مواردی که اطرافیان به دانش آموز پیشنهاد میکنند روند تحصیلی او را دچار اختلال بکند. چنین مشاوری علاوه بر اینکه به دانشآموز در مسائل درسی (مثل روشهای بهتر تست زدن، مفیدتر مطالعه کردن، افزایش ساعت مطالعاتی، درست برنامهریزی کردن و…) کمک میکنه، میتونه در روزهای سخت که دانش آموزان بیانگیزه میشن، به اونها انگیزه بده.

در حالیکه روشهای آموزش و مشاوره اصولی، پیوسته در حال بهروز شدنه و هر روز اصول مطالعاتی جدید در دنیا مطرح میشه. شما می توانید از طریق سایت و یا صفحات اجتماعی ما از آخرین اخبار درباره شرایط تحصیل در استرالیا و نیوزیلند اطلاع یابید. مقوله¬های اصلی بدست آمده عبارتند از: 1- عوامل فردی پایدار شامل مقوله¬های فرعی هوش، شخصیت و رغبت؛ 2- عوامل فردی ناپایدار شامل خودپنداره تحصیلی، خودکارآمدی تحصیلی، اشتیاق تحصیلی، اهمالکاری تحصیلی، مهارتهای تحصیلی، انگیزه پیشرفت، انطباق¬پذیری مسیر شغلی و هوش هیجانی؛ 3- عوامل خانوادگی شامل شیوه فرزندپروری، مشارکت والدین، دلبستگی و وضعیت اجتماعی اقتصادی؛ 4- عوامل مربوط به جو تحصیلی شامل ادراک از جو مدرسه و جامعه. به گفته دکتر حمید احدی روانشناس شناختی، تحصیلی و شغلی، مشاوره تحصیلی و به دنبال آن مشاوره شغلی طیف وسیعی از افراد و موضوعات را در بر می گیرد. عدم تمرکز و توجه می تواند مشکلات متعددی را در طول تحصیل ایجاد نماید. بنابراین موقع انتخاب مشاوران تحصیلی به این نکته هم توجه داشته باشید. به هر حال این یک واقعیت است که درس خواندن برای برخی از دانش آموزان، سخت و کسل کننده است. مشاوره تحصیلی آنلاین یک نوع خدمات تخصصی است و هرگز نباید به افراد دیگری برای این امر مراجعه نمود.

دانشگاه های روزانه و شبانه تنها مقطع بدون کنکور دوره کارشناسی است که از طریق سوابق تحصیلی ارزیابی انجام می شود (معدل امتحانات نهایی: معدل کتبی) و تنها در بعضی از رشته ها این امکان فراهم گردیده است. مزیت های شرکت در دوره تنها به اینجا ختم نمی شود و و در صورت یادگیری کامل دروس دوره، هنرآموز قادر خواهد بود در انتخاب رشته(در دبیرستان و کنکور)، شناسایی توانایی دانش آموزان و همچنین برنامه ریزی برای کنکور نیز به دانش آموزان کمک کند. هرچه رتبه کنکور بهتر باشد، انتخابهای بهتری نیز برای رشته دانشگاهی در دسترس قرار خواهد گرفت. تیم مشاوره تحصیلی کنکور ریاضی دیجی کنکور همگی جزو رتبه های برتر کنکور سراسری هستند. در مرحله سوم بر اساس مدلها فرمتِ جلسات مشاوره تحصیلی تهیه شد و با تائید آن توسط متخصصان برای پاسخ به فرضیه های پژوهش مبنی بر تاثیر مشاوره تحصیلی مبتنی بر مدلهای تدوین شده، از بین کلاسهای اول دبیرستان شهرکرد، یک کلاس دخترانه و یک کلاس پسرانه انتخاب و هرکدام در دو گروه آزمایش و گواه جایگزین شدند.

دیدگاهتان را بنویسید