مشاوره تحصیلی [روانشناس خوب تحصیلی خانم و آقا]

شما می توانید تمام فعالیتهای مورد نظر خود را به کارشناس ثبت موسسه دادمهر بگویید، آنها با تبحر و اطلاعات بالا موضوع کاربردی و مناسبی برای شما تدوین خواهند کرد. بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان مطالبات دروس را بیش از حد طاقت فرسا می دانند و یا نیاز به راهنمایی در مورد یک منطقه خاص مربوط به مطالعات خود دارند. بسیاری از دانش آموزان برای خود برنامه ریزی می کنند ولی به این برنامه عمل نمی کنند و یا برنامه ای که نوشته اند اصولش را رعایت نکرده اند و در این جا یک مشاور نیاز است که هم دانش آموز را راهنمایی کند در امر نوشتن برنامه ریزی و هم او را پیگیری کند تا بتواند هم برنامه بهتری داشته باشد و هم بتواند به آن عمل کند و نتیجه بهتری بگیرد و یا اگر سوال مشاوره ای داشت به او پاسخ دهد. برخی از دانش آموزان دارای ضعف درسی هستند که به منظور جلوگیری از افت تحصیلی آنها و به طبع آنها جلوگیری از ترک تحصیل احتمالی آنها ضرورت دارد که مشاوره تحصیلی در این امر مداخله نماید، بطوری که در فرایند مشاوره علت های ضعف درسی شناسایی و با توجه به عللی که موجب ضعف درسی شده (اعم از فردی مثل: انگیزه خود دانش آموز، روش های مطالعه، برنامه ریزی، علاقه، استعداد و یا بیرونی مثل: خانواده، مدرسه و…) راه کارهای مناسبی در رابطه با مرتفع شدن مشکل و یا کاهش تأثیر آنها در مسائل تحصیلی ارایه می گردد.

به جرات می توان گفت که در مشاوره تحصیلی اگر به بعد روانی توجه نشود، به هیچ عنوان برنامه ریزی های درسی نتیجه بخش نخواهد بود. طبق تجربیات شخصی کتایون بناساز و دیگرانی که زیر نظر او زندگیشان تغییر کرده است، بهترین نوع برنامهریزی برای موفقیت در کار و شغل، تحصیلات، رژیم لاغری، ترک اعتیاد و… است. این برنامهریزی به خصوص برای افرادی که تصمیم به “لاغری”، “ترک اعتیاد”، “ترک سیگار”. اگر دانشجوی آقایی برای بار اول باشد که قصد انصراف دارد میتواند تا یک سال از معافیت تحصیلی انصراف استفاده کند. بلکه برنامه ای دو هفته ای تدوین می کند تا در بازه های زمانی کوتاه هم وضعیت درس دانش آموز و هم پیشرفت درسی معلمان بررسی شده و برنامه بعدی متناسب با آن طرح شود. اگر تصمیم دارید در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های برتر علوم پزشکی قبول شوید، توصیه می شود از خدمات حرفه ای دیجی کنکور استفاده کنید. مرجع های متفاوتی برای اخذ مجوز مربوطه وجود دارد که در راس آن وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش… از طرف دیگر یکی دیگر از منابع مالی این موسسات آموزش مهارتهای مشاوره تحصیلی می باشد که بسیار سودآور خواهد بود.

یکی از مشکلات امروزه این است که افرادی بدون تحصیلات آکادمیک در زمینه روان شناسی به صورت تجربی و با سلیقه فردی اقدام به انجام مشاوره تحصیلی می نمایند. معمولاً مشاوران تحصیلی جلسات مشاوره را به گونهای تنظیم میکنند که هم با مراجعه و هم با خانواده آنها به صورت خصوصی صحبت کنند و به عمق مشکلات پی ببرند و سپس با در نظر گرفتن همه جزئی از مشکلات را حل کنند. در واقع آن ها با صحبت کردن با مراجعین خود به عمق مسائل و مشکلات آن ها پی خواهند برد و باحمایت کردن از آنها و در اختیار گذاشتن بهترین راه حل ها می توانند به رفع سریع مشکلات مراجعین خود کمک کنند. مشاوران تحصیلی همیشه بهترین برنامه ها و راه کارها را در اختیار مراجع های خود قرار می دهند. چه چیزی از این بهتر که با فردی مشاوره کنید که خود تمام مسیر برای موفقیت در کنکور را به بهترین نحو طی کرده است. جمع بندی: چطور بهترین مشاوره تحصیلی برای خودمان پیدا کنیم؟ کمک به دانش آموزان برای یافتن منابعی که به لحاظ تحصیلی به آنها کمک می کند. نفر اول به کمک روانشناس تحصیلی بیست ساعت تایم روزانه خود را می تواند به درستی برنامه ریزی کند و تفریحات خود در هر روز بسته به میل خودش برسد و در کنار درس خواندن از زندگی خود نیز لذت ببرد .

از سوی دیگر لازم است مشاور تحصیلی بداند دانش آموز در چه مرحله ای از دروس قرار دارد تا برنامه را همگام با دبیران پیش ببرد. صرفا داشتن یک برنامه درسی منسجم و ایده آل، کافی نیست، بلکه لازم است دانش آموز از روحیه خوبی برخوردار باشد. مگر انکه هنگام ثبت مجوز را لازم داشته باشید. مجوز مرکز مشاوره تحصیلی هنگام ثبت موسسه ضروری نیست، البته این موضوع بستگی به موضوع فعالیتی است که در اساسنامه شما ذکر شده است. در گذشته با توجه به اینکه دانش آموزان ابتدا در پایه اول دبیرستان با دروس مختلف آشنا میشدند، استرس کمتری را به هنگام ورود به دبیرستان تجربه می کردند. به نظر میرسد تنها راه جلوگیری از این اتلاف وقت توسط محصلین، از بین بردن ریشهی آن، یعنی بهبودی “احساسات و عواطف ناخوشایند” است چرا که با بهبودی آنها، به طور خودکار فرد به طرف راههای مختلف برای کسب آرامش موقتی و اتلاف وقت نمیرود.

دیدگاهتان را بنویسید