مشاوره تحصیلی [روانشناس خوب تحصیلی خانم و آقا]

تنها یک مشاور حرفه ای میتواند دانش آموز را در چنین شرایطی به روند تحصیلی برگرداند و از انحلال انگیزه او جلوگیری کند. منظور از مشاوره تحصیلی ، ارائه نکات و راهکار هایی برای افزایش سطح کیفی تحصیل افراد است. مشاور پس از شنیدن مشکل مخاطب خود ، با توجه به اصول موجود راهکارها را ارائه میدهد نه صرفا نظرات شخصی ، اما این راهکار ها با توجه به نوع مشکل افراد منعطف است. متعارف: در این شغل اصول حرف اول را میزند ولی نه بصورت خشک ، بلکه منعطف. اگر بتوانیم ویژگی های مهم شغل مشاوره تحصیلی را ذکر کنیم ، میتوانیم بهتر آن را بشناسیم ، پس به توضیح اجمالی تعدادی از مهم ترین ویژگی های آن میپردازیم. انتخاب یک مشاور خوب تاثیر زیادی در آینده شغلی و تحصیلی دانش آموزان دارد. مشاور تحصیلی راز دار افراد و شریک آینده آن هاست ، افراد زیادی به دلیل مشاوره های درست مشاوران به نتایج بسیار خوبی رسیدند. یکی دیگر از مزیت های مشاوره تحصیلی تلفنی این است که اولیا دانش آموزانی که در بحث تحصیل فرزندشان نگرانی هایی دارند با مشاور تماس بگیرند و نگرانی ها و دغدغه هایشان را بیان کنند و مشاور آن ها را راهنمایی کند مثلا یک پدر یا مادر به مشاور زنگ میزند و می گوید که پسرش در درس ریاضی و یا دروس دیگر مشکل دارد و خبر خوب این است که گروه آموزشی ماترو کلاس با بهترین اساتید و به صرفه ترین قیمت ها برای دانش آموزان فراهم کرده است و این کلاس ها هم به صورت حضوری و هم به صورت آنلاین هستند و برای اطلاع بیشتر به مقاله کلاس آنلاین تیزهوشان و یا کلاس آنلاین کنکور مراجعه نمایید.

در جلسات مشاوره خصوصی بارسا، به صورت هفتگی دفتر برنامه ریزی دانش آموز چک و بررسی می شود. در جلسات مشاوره تحصیلی کنکور یک برنامه کلی و مسیر برای هر دانش آموز به طور فردی مشخص می شود تا دانش آموز از سردرگمی خارج شود و دید کلی نسبت به مسیر پیش رو پیدا کند. هیچ گاه نمی توان برای همه افراد یک نوع مشاوره تحصیلی را ارائه داد از این رو برای هرفرد برنامه ریزی مجزا نسبت به استعداد ها و زمانی که برای مطالعه اختصاص می دهد متفاوت می باشد. منظور از مشاور تحصیلی ، روانشناسی است با سواد و تجربه ، که در ارائه راهکار برای افزایش توان تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان متخصص است. اهمیت این روش را از دو دیدگاه می توان بررسی کرد. در دیدگاه دوم نیز مشاور می تواند بسیاری از دانش آموزان را به سمت علایقشان هدایت کرده و مشکلاتی که برایشان به وجود آمده است را تا حد زیادی حل کند. انسان در هر کاری که هنوز فاقد تجربه کافی است قبل از شروع باید با افراد باتجربه و متخصص در آن زمینه مشورت کند. بیان و درک شفاهی: مشاور در درجه اول باید بتواند مشکلات افراد را از صحبت هایشان بفهمد و سپس راهکار ها را به بهترین و ساده ترین حالت ممکن انتقال دهد ، در این قسمت مشاور نیاز به فن بیان خوب و استفاده از زبان بدن دارد.

دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری از نظر ساعت مطالعه، سرعت مطالعه، کیفیت مطالعه، سطح درسی، تراز آزمون ها، معدل، تعداد ساعات کلاس درس و مدرسه، منابع کمک درسی مورد استفاده و بسیاری از ویژگی ها با یکدیگر تفاوت دارند. بسیاری از افراد تصور می کنند برای اینکه در کنکور سراسری و یا هر امتحانی دیگری نتیجه دلخواه خود را بگیرند باید مطالعه زیادی داشته باشند در حالی که برای موفقیت و کسب نتیجه مطلوب لازم است که کارهای شما برنامه ریزی شده باشد تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید. انتخاب مشاور تحصیلی نیز کاری دشوار است، چرا که در تعیین مقصد مسیری که می روید بسیار تاثیر دارد. یک مشاور تحصیلی با دانشی که دارد قادر خواهد بود مشکلات دانش آموز را شناسایی کرده و به بهترین روش اقدام به برطرف کردن آن ها نماید. لازم به ذکر است شرکت در این دوره ، به صورت حضوری و غیرحضوری قابل انجام است که از مزیت های این دوره محسوب میشود.

روال وقت گیری در هر سه مورد به یک صورت است. مشاورین این کمک را به افراد دارای تحصیلات می کنند که، طبق قوانین نظام وظیفه می توانند برای یک سازمان درخواست ارسال کنند در صورت این که سازمان را اشتباه انتخاب کرده باشند شانس اخذ امریه را از دست می دهند پس مشاورین این کمک را می کنند سازمان امریه مناسب را در مدت کوتاه انتخاب کنند چون زمان محدودی برای انتخاب سازمان وقت دارند و شناسایی تمامی سازمان ها در وقتی که تعیین شده غیر ممکن است و مشاورین اطلاعات کامل از تمامی سازمان ها دارند. حال شاید سوال این باشد که وقت کافی ندارم چگونه برنامه ریزی درسی انجام بدم؟ اکنون که با فواید مشاور تحصیلی آشنا شدید پس بهتر است تا بدون فوت وقت به کمک این نوع مشاوره امکان پیشرفت را برای خود به وجود آورید . معلم ها نیز یکی دیگر از مشاغل مرتبط با مشاوره آموزشی و تحصیلی به حساب می آید. در بین گروههای مختلف آموزشی گروه آزمایشی علوم ریاضی یکی از رشته هایی است که بیشتر افرادی که آن را انتخاب میکنند و قصد ادامه تحصیل در آن را دارند تمایل دارند در رشتههای مهندسی ادامه تحصیل دهند و معمولا جزو دانش آموزانی هستند که توانایی هوش و استعداد مطلوبی دارند و از درس های محاسباتی لذت میبرند.

دیدگاهتان را بنویسید