مشاوره تحصیلی [روانشناس خوب تحصیلی خانم و آقا]

در این نوع مشاوره ، مشاورین Studyunique به صورت کلی سوالاتی در مورد سن متقاضی ، مدرک تحصیلی ، معدل ، وضعیت مالی ، وضعیت تاهل ، مقالات و … مشاوره تحصیلی و شغلی افراد متخصص و با تجربه ای هستند که با صحبت نمودن با شما و همچنین پرسیدن سوالاتی در رابطه با خواسته ها و علایقی که دارید، به شما کمک می نمایند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. مشاور تحصیلی شخصی است که به شما (یا فرزند شما) کمک میکند تا در طی فرایند تحصیل و همچنین آمادگی برای آزمون سراسری به بهترین شکل ممکن آماده شوید. انجام اقدامات هیجانی در زمان قرارگیری در هر کدام از چالشهای تحصیلی و عدم توجه به استعدادها، علاقه و مهارتهای خود یا آینده پیش رو به سبب تصمیمی که گرفتهاید، همان چیزی است که بسیاری از افراد را متحمل تنشهای بزرگ در زندگی میکند. شایع ترین مشکلات دانش آموزان شامل اضطراب،مسائل آزار دهنده در زندگی شخصی، مشکل در درس خواندن، مدیریت روانی و کاهش استرس و مشکلات عاطفی مقتضی برهه های سنی مختلف است.

عدم توانایی در کنترل اضطراب: اکثر دانش آموزان توانایی کنترل اضطراب ناشی از فشار درس را ندارند ، پس مشاور تحصیلی باید با ذکر نکات مفید و قطعی ، استرس دانش آموز را به حداقل و استاندارد خود برساند تا این اضطراب روی روند تحصیل او تاثیر منفی نداشته باشد. در مرحله سوم بر اساس مدلها فرمتِ جلسات مشاوره تحصیلی تهیه شد و با تائید آن توسط متخصصان برای پاسخ به فرضیه های پژوهش مبنی بر تاثیر مشاوره تحصیلی مبتنی بر مدلهای تدوین شده، از بین کلاسهای اول دبیرستان شهرکرد، یک کلاس دخترانه و یک کلاس پسرانه انتخاب و هرکدام در دو گروه آزمایش و گواه جایگزین شدند. مشاوره تخصصی صدای سنجش با ارائه خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی به داوطلبان گرامی و متقاضیانی که می خواهند به صورت تلفنی از بسته های تخفیفی صدای سنجش استفاده نمایند شرایطی را ایجاد کرده است که با تهیه و خرید بسته های مکالمه، با زمان مشخص شده در بسته های مکالمه ، حساب خود را شارژ نمایند و کارشناسان ما به محض پرداخت هزینه مشاوره، با شما تماس میگیرند . جهت تهیه بسته های مکالمه مرکز مشاوره صدای سنجش می بایست حتما پرداخت با استفاده از کارت های بانکی رمز دوم دار اینترنتی انجام گردد.

با تهیه بسته های تخفیفی داوطلبان می توانند از تخفیف 20 درصدی مکالمه در مشاوره تلفنی بهره مند شوند و از خدمات لازم استفاده نمایند. برنامه ریزی برای افزایش ساعت باید به تدریج و با شیب منطقی باشد که مشاورین ما در تهیه برنامه ریزی درسی شما به این نکته توجه ویژه ای دارند. اینجاست که یک مشاور تحصیلی ماهر می تواند با صحبت های خود به گونه ای عمل کند که دانش آموز هر روز بیشتر از قبل به درس خواندن علاقمند شود. شما دوستان می توانید با رزرو وقت مشاوره در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید. با توجه به نتایج بدست آمده می¬توان از مدلهای مفهومی و ساختاری بدست آمده در برنامه¬ریزی جهت افزایش عملکرد تحصیلی دانش¬آموزان استفاده کرد. می خواستم بدونم که برای کنکور 97 فیلم جدید تولید می شود یا باید با فیلم های کنکور 96 کار کنیم؟ در این مرحله مشاوره می تواند در تصمیم گیری های متعدد از جمله انتخاب رشته متناسب با استعدادها و علایق، انتخاب شهر دیگر و تحصیل دور از خانه، انتخاب رشته یا تصمیم برای شرکت مجدد در کنکور و …

هدایت های غیر صحیح یا با روش های غیر اصولی می تواند به تحصیلات دانش آموزان ضربات جبران ناپذیری وارد نماید. داده¬های حاصل از مصاحبه با روش نظریه زمینه¬ای و متون به روش تحلیلِ محتوای کیفی، تحلیل شدند و مقوله¬های اصلی موفقیت تحصیلی استخراج شد. نتایج تحلیل داده¬ها با روش رگرسیون گام به گام نشان داد که از بین عوامل ذکر شده، متغیرهای مهارتهای تحصیلی، خودپنداره تحصیلی، هوش، رغبتِ جستجوگری، انگیزه پیشرفت و اهمالکاری تحصیلی 55 درصد از واریانس بعد عینی موفقیت تحصیلی و متغیرهای خودپنداره تحصیلی، مهارتهای تحصیلی، اشتیاق تحصیلی، شیوه فرزندپروری(مادر)، شخصیت و اهمالکاری تحصیلی 46 درصد از واریانس بعد ذهنی موفقیت تحصیلی را تبیین می¬کنند. یکی از مهمترین مهارتهای مشاور تحصیلی دادن امید و انگیزه برای ادامهی کار به دانش آموزان است. مقوله¬های اصلی بدست آمده عبارتند از: 1- عوامل فردی پایدار شامل مقوله¬های فرعی هوش، شخصیت و رغبت؛ 2- عوامل فردی ناپایدار شامل خودپنداره تحصیلی، خودکارآمدی تحصیلی، اشتیاق تحصیلی، اهمالکاری تحصیلی، مهارتهای تحصیلی، انگیزه پیشرفت، انطباق¬پذیری مسیر شغلی و هوش هیجانی؛ 3- عوامل خانوادگی شامل شیوه فرزندپروری، مشارکت والدین، دلبستگی و وضعیت اجتماعی اقتصادی؛ 4- عوامل مربوط به جو تحصیلی شامل ادراک از جو مدرسه و جامعه.

دیدگاهتان را بنویسید