مشاوره تحصیلی ( تلفنی و آنلاین ) – گپچه

دانشگاه علمی کاربردی: در ابتدا برای رشته های هنرستانی مطرح شد و فقط کاردانی و کارشناسی دارد که هر دو بدون کنکور و شرط معدل هستند. مشاوره تحصیلی کنکور در بسیاری از موارد برای دانش آموز مفید است. یکی از مسائلی که بسیاری از مراجعان و خانوادههای آنان را دچار سردرگرمی میکند، چالشهای تحصیلی پیش رویشان است که سبب تحمیل تنش بسیار زیادی بر روی افراد میشود. البته یک مشاور تحصیلی خوب میتواند در دوره و کوتاهی که برای دانش آموز خود برگزار میکند، دوران جمع بندی و مرور را برای او مشخص کرده و با طراحی یک برنامه کوتاه مدت به او کمک کند تا بیشترین سود را از مطالعه خود کسب نماید. یک مشاور تحصیلی مجرب به سبب تجربه بالای خود در زمینه کنکور میتواند متناسب با سطح علمی دانش آموز به او کمک کند تا از منابع مناسبی در حین مطالعه خود برای آموزش و تست زنی استفاده بکند و یا حتی با ارائه برنامههایی مناسب و جامع او را از سردرگمی خارج کند.

همین موضوع سبب میشود تا مشاوران تحصیلی که در این زمینه فعالیت میکنند از وظایف زیاد و بسیار سنگینی برخودار باشند زیرا اقداماتی که انجام میدهند و تصمیماتی که برای دانش آموز میگیرند در آینده آنها بسیار موثر و حائز اهمیت خواهد بود. در حقیقت خانواده یکی از ارکان اصلی در بروز موفقیت تحصیلی و یا حتی افت تحصیلی برای دانش آموز است و به همین سبب باید وظایفی را که در این زمینه دارد به طور صحیحی انجام بدهد تا مشاور تحصیلی بتواند عملکرد بسیار مناسبی را برای دانش آموز ارائه بدهد. به همین خاطر در حین انتخاب یک مشاور تحصیلی برای گذراندن یک دوره مشاوره تحصیلی مفید باید به برخی عوامل به طور جدی توجه کرد تا در ادامه دچار مشکل و زیان نشد. تیم مشاوره تحصیلی کنکور تجربی دیجی کنکور یکی از برترین تیم های مشاوره برای قبولی پزشکی در ایران محسوب می شود. بعد از این که در آذرماه ثبت نام صورت گرفت داوطلبان در گروه های آزمایشی مختلف در اردیبهشت ماه به رقابت می پردازند و در خرداد ماه همان سال جواب اولیه آزمون در اختیار داوطلبان قرار میگیرد تا بتوانند بر اساس رتبه ای که کسب کرده اند رشته های مورد علاقه خود را به ترتیب انتخاب کنند تا در شهریور ماه پاسخ نهایی داوطلبان به آن ها داده شود.

وقتی در زمینه هدفهای مشاوره تحصیلی بحث میشود قطعاً موارد زیادی وجود دارد که میتوان آنها را بیان کرد تا دانش آموز بتواند با اطمینان خاطر بیشتری به موفقیت خود فکر کند. البته ضرورت همراهی با مشاور تحصیلی برای دانش آموزان کنکور به دو دسته تقسیم بندی می­شود که هرکدام از آن­ها نیز دارای مباحث مرتبط هستند. در ضمن مراجعه به مراکز مشاوره برای اولین بار و فقط انجام انتخاب رشته میتواند تا حدودی مفید و یا حتی در مواردی مضر باشد زیرا مشاوری که برای شما انتخاب رشته میکند باید با سلایق و استعدادهای شما آشنایی کامل را داشته باشد تا بتواند بهترین گزینهها را برای شما انتخاب بکند. در اغلب موارد که شما از مشاورههای تحصیلی حضوری استفاده میکنید امکان دارد در مواردی که نیاز به انگیزه و یا حتی راهنمایی بیشتر دارید نتوانید به صورت غیرحضوری و یا بهوسیله تماس با مشاور خود ارتباط برقرار بکنید، به همین سبب باید با طی کردن یک مسیر کوتاه یا طولانی و از دست دادن بخشی از زمان درسی خود به دفتر مشاور خویش مراجعه کنید.

اگر می خواهید اطلاعات کافی را در ارتباط با شیوه های یادگیری و مطالعه دروس در مدرسه بیاموزید می تواند به مشاوران تحصیل مدرسه مراجعه نمایید. هنگامی که صحبت از مشاور تحصیلی به میان می آید در واقع موضوع مورد بحث دانش آموزان و دانشجویان خواهند بود که در زمینه های گوناگونی مانند برنامه ریزی درسی و تحصیلی، امتحان، افت تحصیلی و علل آن، تمرکز و مطالعه، مدیریت زمان، خلاقیت و هوش، انتخاب رشته تحصیلی دبیرستان، انتخاب رشته تحصیلی دانشگاهی، اطلاع از مقررات و شرایط و قوانین مدرسه یا دانشگاه و یا هر مشکلی که ممکن است در طول تحصیل برایشان پیش بیاید، به مشورت و راهنمایی نیاز دارند. همان طور که در بالا هم اشاره شد مشاوره تحصیلی یک فرایندی است که به دانش آموزان در مقاطع مختلف این امکان را میدهد تا بتوانند مسیر تحصیلی خود را با بهترین رویکرد به سرانجام برسانند. امروزه کمتر کسی وجود دارد که تا مدرک دیپلم دریافت می کند بخواهد برگه اعزام به خدمت را پر کند و بسیاری از مشمولین خواستار استفاده از معافیت تحصیلی هستند تا بتوانند در مقاطع بالاتر تحصیل کنند. بسیاری از دانش آموزان سعی میکنند در زمان انتخاب رشته خودشان به صورت انفرادی این فرایند را انجام بدهند ولی احتمال این که دچار خطا شوند بسیار بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید