مشاوره تحصیلی – انواع و ضرورت آن – دکتر رامین علوی نژاد روانشناس (PhD)

سایت مشاوره تحصیلی باید از اول مسیر تحصیل تا پایان تحصیل کنار شما باشد و اخبار روز را در اختیارتان قرار دهد و شما بتوانید تمام مسیر را با سایت مشاوره تحصیلی مد نظرتان طی کنید. به طور کلی وقتی یک دانش آموز در چنین شرایطی قرار می­گیرد دچار استرس کاذب شده و توان مدیریت زمان و برنامه سازی برای مطالعه خود را تا حد زیادی از دست می­دهد. در حقیقت وقتی یک مشاور موفق به سپری کردن یک دوره مشاوره تحصیلی در سطح بالا با یک دانش آموز بوده است قطعاً با تمام تواناییها و علایق او آشنا است و اجازه نمیدهد که در زمان انتخاب رشته مواردی که اطرافیان به دانش آموز پیشنهاد میکنند روند تحصیلی او را دچار اختلال بکند. خیلی از افراد برای آمادگی در آزمون و کنکور به دلیل عدم آشنایی کافی با نحوهی امتحان، سوالات و نگرانی از اینکه زمان کافی برای مرور کامل درس های گذشته را نداشته باشند دچار نگرانی و استرس میشوند. برای قبولی در رشته های پرمتقاضی از جمله پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه های دولتی یا غیردولتی و همچنین برای قبولی در رشته های مهندسی پرطرفدارتر، رشته حقوق و سایر رشته های پرمتقاضی در یک دانشگاه دولتی معتبر از جمله رشته های دبیری دانشگاه فرهنگیان باید حداقل از ۹۸ درصد رقبا بهتر عمل کنید و جزو ۲ درصد برتر داوطلب های کنکور باشید.

یکی از مهم ترین مسائل در پیشرفت تحصیلی و ارتقاء سطح فکری و علمی نحوه انتخاب رشته با در نظر گرفتن استعداد تحصیلی فرد و همچنین آینده تحصیلی و شغلی می باشد که این امر نه تنها باعث دغدغه ی خود فردشده بلکه خانواده را نیز درگیر خود نموده است . مشاور علاوه بر مشاوره تحصیلی، از نظر استرس و اضطراب هم شما را آماده میکند و با راهنماییهایی که انجام میدهد استرس شما را کاهش داده، شما را برای یک آزمون بی دغدغه آماده می کند. ندارند و ممکن است برای هر یک از موارد ذکر شده کارهای بی فایده ای انجام دهند که نه تنها نتیجه بخش نخواهد بود بلکه ممکن است عواقبی مانند اضافه خدمت به دنبال داشته باشد. از وی پرسیده و بنا به شرایط متقاضی راهنمایی های ابتدایی و لازم را به وی ارائه می دهند. لذا مشاورین ما در این خصوص می توانند با مشاوره های تخصصی راهکاری مناسب ارائه دهند. لذا شما می توانید در صورت نیاز به هر بخش از خدمات مورد نیاز در خصوص مشاوره های تحصیلی از طریق لینک ثبت سفارش و تکمیل فرم مخصوص اقدام نمایید و یا با شماره تلفن های موسسه با ما در تماس باشید. همانطور که بالاتر نیز گفته شد، در صورت نارضایتی شما از عملکرد مشاور یا برنامه های درسی ایشان، بر اساس شرایط گارانتی ذکر شده، هزینه واریزی شما بازگشت داده خواهد شد.

که در صورت امهال چه بسا ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به وجود آورد .برای پیشگیری از خسارت های ناشی از این قبیل کم توجهی ها بهترین راهکار ممکن انتخاب مشاور تحصیلی متخصص در زمینه­ ی علمی مربوطه است. این مرکز مشاوره تحصیلی زیر نظر دکتر علی میرصادقی (روانشناس شبکههای صدا و سیما و برنامه عصر جدید) فعالیت میکند که بارزترین ویژگی که وی را از سایر مشاوران کنکور متمایز میکند، تحصیلات عالی در زمینه روانشناسی میباشد. کسب نتیجه خوب در کنکور سراسری یکی از برنامه های بسیار مهم و سرنوشت ساز برای اکثر داوطلبان است لذا اگر در این مسیر که حرفه ای ها را می طلبد ، از راهنمایی ها و مشاوره های افراد آگاه و متخصص استفاده شود مسلما راهی کم دردسر و نیز تضمین شده ای برای یک داوطلب خواهد بود آنهم در میدان پر رقابت تحصیل. مشاوره تحصیلی در آموزش و پرورش و با روش پژوهشی-تحلیلی و از منابع کتابخانه ای و علمی انجام شده است، به فایده و اهمیت مشاوره تحصیلی،تاریخچه ی مشاوره،تعاریف مشاوره،اهداف مشاوره ،ضرورت مشاوره در مدارس ،مشاوره وراهنمایی در نظام آموزش و پرورش ، نقش مشاور در مدارس،امور تحصیلی،تأمین بهداشت روانی دانش آموزان پرداخته شده است.همچنین ضمن نشان دادن اهمیت مشاوره تحصیلی مشخص گردید،ازطریق «خدمات راهنمایی ومشاوره» می توان تواناییها ونیز محدودیت های دانش آموزان را شناخت واز امکانات موجود حداکثر استفاده را به عمل آورد.مشاور تحصیلی با شناخت دانش آموزان در زمینه های گوناگون می تواند آنان را به رشته های تحصیلی مناسب راهنمایی کندوآنان را در حل مشکلات یاری دهد.مشاور تحصیلی با همکاری معلم وخانواده و مسئولان مدرسه می تواند دانش آموزان را در جهت رفع مشکلات تحصیلی و خانوادگی و روانی وتأمین ثبات عاطفی یاری دهدونهایتاً نیل به اهداف آموزش وپرورش را ممکن سازد.

در این مقاله سعی شده است ده مرکز مشاوره تحصیلی برتر دانشجویی معرفی گردد البته در نظر داشته باشید معرفی مراکز مذکور به معنی تایید یا عدم تایید خدمات آنان نیست و این مراکز بر اساس نتایج جست و جو استخراج شده و در این مقاله درج شده اند. بسیاری از افرادی که تصمیم میگیرند در کنکور سراسری و یا هر امتحانی موفق عمل کنند تصور می کنند با مطالعه زیاد می توانند حتما موفق شوند .در حالیکه نیاز است علاوه بر مطالعه، شما برنامهریزی صحیح برای آزمون مورد نظر داشته باشید تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید.مشاورهای تحصیلی میتوانند کمک زیادی در این زمینه به شما بکنند. موفقیت در کنکور سراسری و دستیابی به اهداف بلند مدت برای آینده ای بهتر نیازمند دانستن و داشتن مواردی مثل منابع کنکور سراسری، استفاده از کتاب های کمک آموزشی و آزمون های آزمایشی خوب برای رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در کنکور سراسری، مشاوره برنامه ریزی درسی و تست زنی در کنکور سراسری، نحوه صحیح مطالعه دروس برای موفقیت در کنکور سراسری و در نهایت مدیریت و کنترل زمان در کنکور سراسری هستیم. این کتاب نوشته دکتر علی میرصادقی است و بهعنوان دومین کتاب خودیاری دنیا شناخته شده است که گویای کیفیت و اثربخشی بالای این کتاب برنامه ریزی میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید