مشاوره تحصیلی + ارتباط مستقیم با رتبه های برترمشاوره تحصیلی

برخی از دانش آموزان دارای ضعف درسی هستند که به منظور جلوگیری از افت تحصیلی آنها و به طبع آنها جلوگیری از ترک تحصیل احتمالی آنها ضرورت دارد که مشاوره تحصیلی در این امر مداخله نماید، بطوری که در فرایند مشاوره علت های ضعف درسی شناسایی و با توجه به عللی که موجب ضعف درسی شده (اعم از فردی مثل: انگیزه خود دانش آموز، روش های مطالعه، برنامه ریزی، علاقه، استعداد و یا بیرونی مثل: خانواده، مدرسه و…) راه کارهای مناسبی در رابطه با مرتفع شدن مشکل و یا کاهش تأثیر آنها در مسائل تحصیلی ارایه می گردد. مشاوره تحصیلی فرآیندی است که با شناسایی ذوق و استعداد افراد و لحاظ کردن علاقمندی های آنها و آنالیز بازار کسب و کار رشته های مناسب را برای ادامه تحصیل در دانشگاه و یا کالج به آنها معرف می نماید. در حال حاضر می توان جلوی خیلی از اشتباهات و تصمیمات نادرست را با یک مشاوره و راهنمایی درست و به موقع گرفت. این موضوع علاوه بر ایجاد دلگرمی در دانشجو در صورت نیاز والدین او را از روند تحصیلی آگاه می کند و بدین ترتیب فرد در مسیر درست که رو به موفقیت باز است قدم برمی دارد. مشاورانی که در این حوزه فعالیت می کنند، تمرکزشان بیشتر روی مسائل روانی و انگیزشی می باشد .

مرکز مشاوره تحصیلی راه روشن با نظارت و هدایت مستقیم آقای مهندس وحید محمدجعفر با هدف ارائه خدمات مشاوره ای و برنامه ریزی اصولی و علمی به دانش آموزان هدفمند، فعالیت می کند و در طی سال های اخیر با لطف خداوند مهربان دانش آموزان تحت پوشش نتایج بسیار درخشانی در آزمون سراسری کسب نموده اند. مشاوره تحصیلی خوب، باید مبتنی بر واقعیت با شما صحبت کند و نقاط مثبت و منفی شما را صادقانه بیان کند. بر خورداری از یک مشاوره تحصیلی مناسب و اوصولی وضعیت تحصیلی و نحوه برنامه ریزی درسی را برای دانش آموزان آسان میکند. از مهم ترین فاکتورهای جلسه مشاوره تحصیلی دادن امید و انگیزه برای ادامه به دانش آموزان است. مهم ترین عامل برای داشتن ساعت مطالعه بالا و مداوم، حفظ انگیزه است که مستلزم مشاوره انگیزشی تحصیلی می باشد. مشاوره تحصیلی کاراکتر مهمی درتمام مراحل درس خواندن و حتی مدیریت زندگی شخصی دانش آموزان دارند و به آنها کمک می کنند در شرایط مختلف در طول دوران تحصیل بتوانند مشکلات خود را حل کنند و از پس موانع سر راه پیشرفتشان بر بیایند و علاوه بر آن، به آنها کمک می کنند تا در شرایط مساعد بتوانند بازده درسی خود را بالا ببرند.

در طی سالهای گذشته به بسیاری از افراد و شرکت ها کمک نموده ایم. از جمله نکات بسیار مهم در جلسه کنکور استفاده مناسب از زمان و مدیریتش می باشد. آن ها بر این باور هستند که افزایش زمان مطالعه باعث خواندن حجم بیشتری از رفرنس های مورد امتحان و همچنین زدن تست های بیشتری میشود که در نهایت موجب پیشرفت دانش آموز می شود. راه های بسیار زیادی برای رسیدن به دانشگاه وجود دارد اما یافتن راهی که افراد را به مقصد دلخواه هدایت کند کمی پیچیده است و ممکن است زمان بیشتری از آنها بگیرد. حرفه ای شدن مشاغل گوناگون باعث شده تا نیاز به تحصیلات آکادمیک و تخصصی در دانشگاه ها از ارزش بیشتری نسبت به گذشته برخوردار شود. مشاوره های تحصیلی خدمات متنوع و کاملی را به متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه ارائه می کند. علی الخصوص که جامعه امروز بسیار پیچیده است و جبران بسیاری از اشتباهات و تصمیمات نادرست هزینه بر و گاهی غیرقابل جبران در کوتاه مدت یا بلند مدت است. مشورت گرفتن از این افراد و استفاده از تجربیات آنان مانع آزمون و خطا و در نتیجه مانع اتلاف وقت و اتلاف هزینه خواهد شد. اما این موضوع در بیشتر موارد برای افراد عملی نمی شود، چرایی این ماجرا را باید در دانسته های ناقص و اطلاعات ضعیف افراد از شرایط تحصیل در گوشه و کنار دنیا دانست.

یکی از مسائلی که با پیشرفت علم و تکنولوژی حائز اهمیت شده ادامه تحصیل در دانشگاه می باشد. چگونه در طول یک ترم درس بخوانید که در انتهای ترم در مواجهه با امتحانات با مشکلی روبرو نشویم. یکی از درآمدهای قابل توجه موسسات مشاوره تحصیلی در آموزش مشاور تحصیلی کنکور است. یکی از مواردی که مورد توجه دانش آموزان خصوصا ممتازان است میزان تاثیر معدل در کنکور است که به امتحانات نهایی اختصاص دارد که نمرات امتحانات نیم سال اول که به صورت داخلی برگزار می شوند تاثیری در این قانون ندارند. این بررسی به صورت گروهی و انفرادی انجام می شود. مشاوره پیوسته کارشناسان به دانشجویان که براساس داده های واقعی و تحلیل های واقع بینانه صورت می گیرد نیز از امکاناتی است که از طریق دریافت خدمات مشاوره تحصیلی به متقاضیان ارائه می شود. ایجاد ذهنیت مناسب در دانش آموزان، فراهم کردن شرایط برنامه ریزی شده تحصیلی، راهنمایی مناسب برای انتخاب رشته و همین طور فراهم آوری شیوههای تاثیرگذاری درسی برای فرزندان از جمله تمایلات خانوادهها برای به استفاده از مشاوره تحصیلی موثر است؛ اما تمامی این نکات در صورت در اختیار داشتن مشاوران تحصیلی با تجربه و متخصص در امر مشاوره تحصیلی فراهم میشود. سپس با استفاده از تستهای روانشناسی و مصاحبه تشخیصی این امکان فراهم میشود تا به شناخت بهتری از شخصیت، هوش، استعداد، مهارتها، شرایط زندگی و پتانسیلهای خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید