مشاوره تحصیلی ،مدرسه،کنکور،ارشد،دکتری،زبان

خیلی از افراد که به دلایل مختلف به سرعت نیاز به دریافت مدرکشان دارند برای نگارش مقاله از پایان نامه خود به افراد متخصص مراجعه می کنند. آنچه در مشاوره تحصیلی بیشتر صدق می کند پیشگیری است، یعنی خواهان آن هستیم که قبل از وقوع مشکلات درسی این مشاوره ها دریافت گردد، اما چناچه با مشکلی هم دست به گریبان باشید به مدد مشاوره های تحصیلی می توانید مشکلات درسی خود اعم از نارضایتی از مطالعه مطلوب، یاگیری دروس و … پس از انتخاب مشاور متخصص و با تجربه، نیاز است تا در رابطه با تمامی خواسته ها و علایق خود با او صحبت نمایید. مشاوره رابطه ای می باشد که بین دو فرد(مشاور و مراجع) برقرار می شود. در واقع این گروه سومین گروه آزمایشی پرجمعیت درکنکورسراسری است و خیلی از رشته های فنی مهندسی و علوم پایه در این دسته جای دارند و متاسفانه به علت بازار کاری که در چند سال اخیر در مورد علوم پایه وجود داشته تمایل داوطلبان نسبت به شرکت در این آزمون کمتر شده است اما باز هم جزو گروه های آزمایشی محبوب در بین داوطلبان است. در گذشته خیلی از دانش آموزان و خانواده های آنان اعتقاد و اعتمادی به این گونه مشاوره ها نداشتند ولی امروزه به جهت رقابتی شدن تحصیلات و بوجود آمدن چشم هم چشمی های گسترده و از طرفی با دیدن موفقیت های دیگران و نتیجه مشاوره دانش آموزانی که از متخصصین امر تحصیل استفاده کرده اند سبب می شود که مشاوره تحصیلی یک امر ضروری به حساب بیاید.

ولی حقیقت این است که بوسیله این روش نمی توان بهترین و درست ترین تصمیم را گرفت از این رو بهتر است برای انتخاب رشته به یک مشاوره تحصیلی مراجعه کرد زیرا مشاور با سوالات و ارائه برخی تست ها و آینده شغلی رشته های متفاوت نسبت به علاقه دانش آموز بهترین راه حل را معرفی می کند. از این رو مشاوره تحصیلی نقش مهمی را می تواند در آینده شغلی و تحصیلی شما ایفا بکند.مشاوره تحصیلی مناسب ترین راه حل برای انتخاب درست تحصیلی، شناخت استعدادها، علایق و توانایی های خود است. 2. از دیگر ویژگی های تیم مشاوره تحصیلی کنکور تجربی ، ریاضی و انسانی این است که مشاوران تکنیک های برتر مطالعه و تست زنی که خود استفاده کرده اند را به دانش آموزان انتقال می دهند. به عبارت دیگر یک مشاور کنکور باید در زمینه روان شناسی نیز آگاهی های لازم را کسب کرده باشد. دانش آموزان زیادی بوده اند که در طول دوران تحصیل خود نمرات و معدل خوبی نداشته اند ولیکن با برنامه ریزی دقیق کنکور زیر نظر مشاوران حرفه ای و قدرتمند، رتبه خوبی در کنکور کسب کرده و آینده خود را تغییر داده اند. در این نوع از خدمات مشاوره، متخصص به شما کمک میکند تا استعدادهای خود را بهتر بشناسید و مهارت خود را در زمینه برنامه ریزی و پیگیری اهداف بالاتر ببرید.

به عنوان مثال نحوه انتخاب رشته در دانشگاه های مختلف، و یا اینکه چه واحد هایی را در ابتدای تحصیل و کدام ها را در ادامه بهتر است گذراند. کما اینکه استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تنها منوط به راهنمایی برای چگونگی درس خواندن شما نیست. برای اینکه راهنمایی در این دوره به شکل بهتری به دانش آموزان ارائه شود. در واقع مشاوره تحصیلی به برنامه ریزی برای درس خواندن دانش آموز ختم نمیشود بلکه مشاور باید با تکنیک های روانشناسی دانش آموز را از لحاظ سطح فکری و علمی بسنجد ، اهداف دانش آموز را بشناسد و سپس برای او بهترین حالت درس خواندن را پیدا کند؛ اما این اول کار است مشاور تحصیلی باید همیشه همراه دانش آموز و دوست او باشد یعنی از مشکلات و تنش های روانی دانش آموز آگاه بشود و برای مشکلات دانش آموز راه حل ارائه دهد. اما باید دقت کنیم که امروزه تغییرات بسیار زیادی در سیستم آموزشی رخ داده است و نحوه درس دادن در این دوره تغییر کرده است. در طول این فرایند به مرور زمان تحلیل آزمون، گزارش نویسی و مدیریت آزمون هم به شما آموزش داده می شود تا با هنر و روش صحیح آزمون دادن هم آشنا شوید.

تمامی این مسائل به مرور زمان باعث می شود تا کیفیت و سرعت مطالعه شما افزایش پیدا کند و با تمرکز و بازدهی بیشتری مطالعه کنید که پیش بینی می شود بین 3 تا 4 هفته سرعت مطالعاتی شما 2 برابر شود. برای پذیرش معدل معیار نیست و حتی اجازه تغییر رشته بین مقاطع را به راحتی به متقاضی می دهد. مشاوره تحصیلی، مشارکت و تبادل بین مشاور و دانش آموز است. انتخاب یک مشاور خوب تاثیر زیادی در آینده شغلی و تحصیلی دانش آموزان دارد. مشاوران تحصیلی و شغلی به دلیل تجربه و تخصصی که در این زمینه دارند. شما می توانید برای استفاده از خدمات تخصصی با مشاوران ایران تحصیل در ارتباط باشید مشاوران این مجموعه همه روزه و حتی در ایام تعطیل آماده ارائه خدمات به شما هستند. با تخصصی شدن دانش و پیشرفت کسب و کارها، مشاوره تحصیلی در همه حوزه ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. از خدمات مشاوره تحصیلی میتوان به برنامه ریزی برای مطالعه، معرفی بهترین منابع درسی، آموزش نحوه صحیح مطالعه و بالا بردن انگیزه تحصیلی، آموزش تکنیکهای تست زنی برای کنکوری ها، نظارت برای پیشرفت تحصیلی و در نهایت انتخاب دانشگاه و رشته مورد علاقه بر حسب توانمندی دانش آموز اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید