مرکز مشاوره تحصیلی، مشاوره تحصیلی دبیرستان، کنکور و دانشگاه – ذهن آرا

ولی ما در انتخاب رشته آنلاین بر این تاکید داریم که انتخاب رشته درست باید بر حسب استعداد ها و علایق و توانمندی ها صورت گیرد تا در مسیر موفقیت و رسیدن به اهداف قرار بگیرد، این نکته دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اهمیت مشاوره تحصیلی و شغلی و مسائلی که به آن می پردازد، به طور کامل آشنا کنیم. مشاوره شغلی یکی از حیطه های تقریبا جدید است که به شما در انتخاب کردن شغل مناسب تان کمک می کند که این امر بعضی مواقع مشاوره شغلی یا راهنمای شغلی گفته می شود. پس بر این اساس استفاده از مشاوره تحصیلی قوی و کارآزموده می تواند در سرنوشت تحصیلی و شغلی آینده فرزندان ابتدایی نقش بسیار قابل توجهی دارد. مشاورین ما پس از صحبت با شما از عواملی که باعث اتلاف وقت و کاهش ساعت مطالعه مفید شما می شوند اطلاع پیدا کرده و راه حل های لازم برای مقابله با این موانع و افزایش ساعت مطالعه برای کنکور را بطور دقیق و کاملا شخصی سازی شده به شما ارائه خواهند داد.

با توجه به توضیحات ارائه شده، اگر قصد دریافت برنامه ریزی درسی و مشاوره بلند مدت دارید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در ابتدای همین صفحه (پیامک، تلفن، تلگرام) در خدمت شما عزیزان هستیم. مثلا یک دانش آموز می خواهد در مورد رشته های دانشگاهی اطلاعات کسب کند تا بتواند هدف گذاری درستی انجام دهد (البته خود مشاور هم او را در مورد هدف گذاری بلند مدت راهنمایی می کند) و یا یک دانش آموز در مورد نحوه مطالعه درس ها اطلاعات می خواهد و یا می خواهد یک آزمون او بررسی و تحلیل شود و نقطه ضعف هایش مشخص شود و یا دانش آموزانی که می خواهند نقشه راه مشخصی داشته باشند و اصلا در مورد درس خواندن اطلاعات خاصی ندارند و راه و روش موفقیت در زمینه تحصیلی را نمی دانند و یا دانش آموزانی که در طبقه متوسط یا قوی قرار دارند و می خواهند وضعیت تحصیلی شان را بهتر کنند ، می توانند از این طرح استفاده کنند تا به نسبت سطح درسی ک دارند با آن ها صحبت شود. با وارد شدن به این مقطع دروسشان افزایش پیدا کرده و در ادامه سختی دروس روند صعودی دارد و تعداد واحد های درسی دانش آموزان افزایش پیدا می کند.

اینکه تصور شود که مشاوره تحصیلی تنها برای سال کنکور نیاز است و دانش آموزان پایه های پایین تر نیاز خاصی به مشاوره تحصیلی ندارند سخت دراشتباه بوده ایم. این مورد یکی از دلایلی است که توصیه می کنیم به هیچ وجه از برنامه ریزی های آماده رایگان و یا حتی برنامه های درسی آماده ای که متاسفانه برخی از آموزشگاه های کنکور کشور و افراد کم آگاه تحت عناوینی مانند برنامه ۴ ماهه کنکور، برنامه ۲ ماهه کنکور، یه برنامه ریزی خوب برای کنکور و یا با سایر عناوین می فروشند و برای کلیه داوطلبان برنامه درسی نسبتا مشابه و گاها یکسانی تجویز می کنند استفاده نکنید. در این رابطه، فرد مراجع مشکلات و هدف از مراجعه کردنش را در نزد مشاور بازگو می کند و مشاور نیز می کوشد تا فرد مراجع را درک و در حل مسائل کمک کند و همچنین در آخر راهکارهای لازم را بگوید. مشاوره تحصیلی در زمانهایی نظیر انتخاب رشته در دوره متوسطه یا انتخاب رشته برای کنکور میتواند اهمیت بیشتری پیدا کند و تأثیر بسزایی بر سرنوشت فرد بگذارد. بررسی مهارت های فردی و اجتماعی، علاقه و استعداد هر فرد در زمینه کاری او بسیار حائز اهمیت است.

ممکن است یک دانش آموز یا داوطلب کنکور به علت های مختلفی از جمله وابستگی زیاد به شبکه های اجتماعی و اتلاف وقت در اینترنت، خواب کم یا زیاد، عدم تمرکز حواس، کندخوانی، اهمال کاری و امروز و فردا کردن، عدم تعادل در مطالعه دروس مختلف، برنامه ریزی درسی نامناسب و ده ها دلیل دیگر تاکنون نتوانسته است ساعت مطالعه مفید خود را افزایش دهد و یا اگر افزایشی داشته موقت بوده و پس از مدتی مجددا کاهش یافته است. این روش برنامه ریزی کنکور که شما یا شخص دیگری بدون توجه به ساعت مطالعه هفته های قبلی برنامه ریزی کنید روشی کامل غلط است و معمولا برنامه ریزی که بر اساس این روش انجام شود شکست خواهد خورد و به درستی اجرا نخواهد شد زیرا توان و عادت مطالعاتی شما در آن مورد توجه قرار نگرفته است. پس حتما در سال کنکور خودتان با افرادی که متخصص کنکور هستند مشورت بگیرید و حدالامکان برنامه خودتان را از آنها دریافت کنید. مشاور برتر کنکور که توسط گروه مشاوران ۱۰۰ معرفی می شود پس از گفتگو با این فرد و ریشه یابی علت ها، راه حل های لازم را پیشنهاد خواهد داد و در صورت تمایل داوطلب به دریافت مشاوره مداوم و بلند مدت، همراه و ناظر بر فعالیت های وی در این زمینه خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید