شما چی فکر میکنید؟

با توجه به تخصصی و پیچیدهتر شدن دنیای امروزی نسبت به گذشته، پاسخگویی به سوالات و چالشهای زندگیهای امروزی نیاز به روشهای نوین و حرفهای تری دارد. تحت تاثیر حرفهای دوست و آشنا و افراد ناوارد و همینطور تبلیغات فضای مجازی قرار نگیرید. مشاور قرار نیست فقط به شاگرد زرنگها کمک کند بلکه میتواند به داد کسانی که درحال درجا زدن یا پسرفت هستند هم برسد. اگر از فکر کنکور یا جلسهی امتحان آرام و قرار ندارید؛ بهتر است بدانید مشاور میتواند کمکتان کند استرستان را مدیریت کنید و به آرامش برسید. حتما چند مشاور خوب میشناسند و میتوانند کمکتان کنند. حتما مشاوری انتخاب کنید که مسیر کنکور را با موفقیت طی کرده و رتبه خوبی در کنکور کسب کرده باشد. این سوالات از همان دبستان برای ما شروع می شوند و به ترتیب در دبیرستان، آزمون کنکور کارشناسی و سپس دوره کارشناسی ارشد و در نهایت در دوره دکتری آن ها را جلوی راه خود می بینیم.

سپس با بهره¬گیری از نرم¬افزار amos20 و روش تحلیلِ مسیر، روابط ساختاری بین این متغیرها آزمون شده و مدلهای جداگانه¬ای برای دانش-آموزان دختر و پسر بر اساس دو بعد عینی و ذهنی موفقیت تحصیلی تدوین شد. در طول سال تحصیلی به دلیل اینکه حجم دروس و امتحانات زیاد می شود، به تدریج دانش آموز خسته خواهد شد. برای این که این فرآیند طولانی و خسته کننده نشود بهتر است به شکل آکادمیک و تخصصی به مقوله ادامه تحصیل نگاه کرد و از مشاوره اهل فن بهره مند شد. حتی برای انتخاب مشاور هم باید مشورت کرد و مشاوره گرفت؛ اما نه از هر کسی و هرجایی. درحالیکه هر دانش آموز براساس نقاط ضعف و قوتش نیاز به نوع خاصی برنامه دارد. اینکه یک مشاور بعد از برنامه ریزی، معرفی منابع آزمون، تهیه کتب و جزوات قوی پیگیری مستمر از دانش آموز خود داشته باشد حائز اهمیت زیادی است. مخصوصا هدایت تحصیلی پایه نهم که اهمیت ویژهای دارد. مهمترین و اصلیترین وظیفهی یک مشاور هدایت تحصیلی دانشآموزان است. بدون شک مشاور تحصیلی یکی از مهمترین فرآیندهای اجرایی در مدارس است و در تمامی مقاطع نقش پر رنگی دارد.

ممکن است در این مسیر اشتباههای ریز و درشتی بکنید. درس خواندن و شرکت کردن در کنکور بدون کمک مشاور تحصیلی مناسب همین است. ما در اینجا تمامی برنامه ها را در یک راستا جلو می بریم و تلاش می کنیم تا با دانش آموز، گام به گام بر اساس یه برنامه دقیق و هم سو با برنامه های مدرسه و آزمون های آزمایشی جلو ببریم تا به بهترین روند مطالعه دست پیدا کنید. یکی از وظایف مشاور تحصیلی همین آموزش مهارتهای مطالعه و یادگیری است. مشاور چه وظایفی دربرابر دانشآموزان دارد؟ هنگام انتخاب مشاور مناسب چه کارهایی انجام ندهیم؟ در ضمن یکی دیگر از اهداف مشاوره تحصیلی قطعاً کاهش استرس دانش آموزان در هنگام برگزاری امتحانات است زیرا اکثر دانش آموزان در هر مقطعی که باشند در حین برگزاری امتحانات ممکن است دچار یک استرس خاص شوند که اگر این استرس ایجاد شده به طور صحیحی کنترل نشود میتواند آسیبهای شدیدی را به دانش آموز تحمیل بکند. در صورتی که یکی از ویژگی های داشتن یک مشاور تحصیلی مناسب این میباشد که دانش آموز را از سرگردانی در میان انبوهی از تبلیغات محصولات و کلاسهای آموزشی بیرون آورد. اینها را شناسایی کنید و درمورد انتخاب مشاور ازشان کمک بخواهید.

آنها حتما میتوانند پیشنهادهای خوبی درمورد انتخاب مشاور مناسب برایتان داشته باشند. مثلا اگر وقت زیادی از روزتان را با گوشی موبایل میگذرانید و بهاین راحتیها نمیتوانید ترکش کنید باید حتما از مشاور کمک بگیرید تا با برنامه ریزی و بهمرور زمان این عادت را از سرتان بیاندازد. حتما بین اطرافیانتان هستند کسانی که در دانشگاههای خوب تحصیل کردهاند و با رتبههای خوب در کنکور قبول شدهاند. یک مشاور تحصیلی خوب باید چه ویژگیهای داشته باشد؟ مشاوره تحصیلی و شغلی به چه مواردی می پردازد؟ حالا بهتر است کمی درمورد وظایف یک مشاور با شما صحبت کنیم تا دقیقا بدانید باید چه انتظاراتی از او داشته باشید. بنابراین یک مشاور تحصیلی موفق باید صبور، با حوصله و خوش خلق باشد تا دانش آموز هم برای درس خواندن علاقمند شده و هم از جلسات مشاوره کسل نشود. یکی از کارهای درستی که من برای کنکور انجام دادم، انتخاب مشاوره تحصیلی خوب در زمان مناسب بود. پس چهبهتر که از همان ابتدا برای طی کردن مسیر تحصیلی و رسیدن به بهترین نتیجه، از یک مشاور خوب و کارکشته کمک بگیرید. در ضمن یکی دیگر از مزایای یا آنلاین این است که شما میتوانید در بین چندین مشاور خوب و برجسته بهترین انتخاب را داشته باشید و از خدمات او بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید