بهترین مشاوره تحصیلی در تهران – دکتر بابک ثابتی

در موارد متعددی مشاهده میشود که مشاوران تحصیلی از یک برنامه مشترک و از پیش نوشته شده، برای همه دانش آموزان استفاده میکنند. این تجربه بالا در صحبتهای مشاور و در جلسات مشاوره تحصیلی نمود پیدا کرده و باعث آرامش دانش آموزان میشود. در حالی که روشهای آموزش و مشاوره اصولی، پیوسته در حال بهروز شدن است و هر روز تکنیکهای مطالعاتی جدید در دنیا مطرح میشود. ضمن اینکه هر دانش آموز نیز براساس شرایطش، نیاز دارد بعضی دروس را بیشتر یا کمتر مطالعه کند. هرچند نقش خانواده و مدرسه نیز در کنترل مسائل روحی دانش آموزان پراهمیت است. بلکه توانایی های فرد در حوزه تحصیلی و شغلی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. به عنوان نکته پایانی به آن دسته از داوطلبانی که هنگام مطالعه از تمرکز کافی برخوردار نیستند و افکار دیگری هنگام مطالعه به سراغشان می آید و مانع از ایجاد تمرکز کافی و صرف انرژی بی خود برایشان خواهد شد، توصیه می کنیم تا هنگام مطالعه دفترچه ای را در کنار خود قرار دهند و هر فکر و یا کاری که هنگام مطالعه به سراغ شان می آید را روی دفترچه بنویسید و در زمان دیگری به آن بیاندیشید. ساعت مطالعه، تعداد دفعات مرور و تعداد تستهای لازم برای تسلط بر هر درس با درس دیگر متفاوت است.

یکی دیگر از ویژگیهای مشاوران تحصیلی بارسا استفاده از کتاب برنامه ریزی با دوربین مداربسته برای برنامه ریزی شخصی دانش آموزان میباشد. بنابراین اعتماد دانش آموزان و خانوادههای زیادی نسبت به مشاوره تحصیلی از بین رفته و عطای داشتن مشاور را به لقایش بخشیدهاند. هر ساله یکی از بزرگترین دغدغههای دانش آموزان و خانوادهها انتخاب مشاور تحصیلی خوب و مشاور کنکور حرفهای برای کسب نتایج عالی در امتحانات مدرسه یا کنکور سراسری میباشد. مشاور کنکور باید این موضوع را به خوبی درک کرده و برنامه ریزی هر دانش آموز را براساس نیاز خودش انجام دهد. چگونه برنامه ریزی درسی پایه دهم را انجام دهیم؟ موفقیت در کنکور سراسری در مسائل درسی و چگونه درس خواندن خلاصه نمیشود. چنین مشاوری علاوه بر اینکه به دانش آموز در مسائل درسی کمک میکند، میتواند در روزهای سخت که دانش آموزان بیانگیزه میشوند، به آنها انگیزه ببخشد. مشاوره تحصیلی تلفنی برای دانش آموزانی که دغدغه وقت را دارند و زمان برای آنها بسیار حیاتی است بهتر میباشد که از مشاورههای تحصیلی آنلاین استفاده بکنند زیرا در این نوع مشاورهها دانش آموز و خانواده او به صورت آنلاین و یا حتی تلفنی با مشاور تحصیلی مورد نظر خود ارتباط برقرار کرده و از تمامی خدمات مربوطه استفاده میکنند.

دانشگاه های آمریکا، کانادا و استرالیا از طریق هیئت تحصیلات تکمیلی (دانشکده رشته مورد نظر) برای پذیرش شخص تصمیم گیری می کنند. این مرکز مشاوره تحصیلی زیر نظر دکتر علی میرصادقی (روانشناس شبکههای صدا و سیما و برنامه عصر جدید) فعالیت میکند که بارزترین ویژگی که وی را از سایر مشاوران کنکور متمایز میکند، تحصیلات عالی در زمینه روانشناسی میباشد. یکی از این موارد رایج نگرانی از اخذ نمره مطلوب است. همین مسئله باعث شده مشاوران مورد تایید علی میرصادقی که در این دپارتمان مشغول فعالیت و کمک به دانش آموزان هستند، با اصول اولیه روانشناسی آشنایی داشته باشند. بنابراین در فرایند مشاوره تحصیلی انجام مشاوره با والدین و ارایه شناخت و آگاهی های لازم به آنها به منظور بالا بردن سطح انگیزش و علاقه آنها و سرعت بخشیدن به امور تحصیلی فرزندان ضرورت و اهمیت بسیاری دارد. خصوصا با وضعیت تعطیلی مدارس که در ۱ سال گذشته با آن روبرو بودهایم و تلاش برای آموزش مجازی، اهمیت داشتن مشاوره تحصیلی بیش از پیش شده است. تجربه بالای مشاور تحصیلی خصوصا در روزهای سخت و زمانهایی که دانش آموز خسته و ناامید شده، بیشتر اهمیت پیدا میکند. بدون شک توجه به قدمت مراکز مشاوره تحصیلی و تجربه بالای مشاوران تحصیلی یکی از بزرگترین معیارها در انتخاب مرکز مشاوره تحصیلی میباشد.

این دسته از دانش آموزان و داوطلبان کنکور به دلیل عدم آگاهی از روشهای مطالعه صحیح، برنامه ریزی اصولی، مدیریت آزمون، کنترل استرس، مسائل انگیزشی و… درنتیجه، مشاوران تحصیلی و کنکور دپارتمان بارسا، علاوه بر ۲ معیار قبل (تسلط بر روش مطالعه دروس و تجربه بالا در کنار آگاهی از تکنیکهای مشاورهای جدید) توانایی قابل قبولی در زمینه کنترل مسائل روحی و انگیزشی دانش آموزان و داوطلبان کنکور دارند. اما متاسفانه عدهای از مشاوران تحصیلی قدیمی که سالها تجربه مشاوره کنکور دارند، به همین تجربه و رزومه چندین ساله خود دلخوش کرده و برهمین اساس، خود را بهترین مشاور تحصیلی کشور میدانند. اطلاعاتی که قرار است طی 6 ماه سرچ و تجربه به دست بیاید، باید در یکساعت به فرد منتقل شود. ما معیارهایی را در اختیار شما قرار میدهیم تا بتوانید بهترین مشاور تحصیلی را انتخاب کنید و بهترین نتیجه را در سال کنکور بگیرید. همچنین به طور کامل پایش و نظارت می شدیم و نقاط ضعف ما برطرف می شد و کاملا آماده به سمت کنکور حرکت می کردیم. اطلاعات تحت هیچ شرایطی نباید کلی باشد و کاملا میبایست به پیشرفت خود شخص کمک کند. دست اندرکاران امور آموزشی بخصوص مدیران و معلمان به منظور انجام موفق و مطلوب وظایف خود نیاز به مشاوره و راهنمایی های تخصصی هستند که این مهم می تواند توسط مشاوره تحصیلی انجام گیرد، بطوری که مشاور تحصیلی با توجه به اطلاعات علمی و تخصصی خود و همچنین اطلاعات تجربی که بواسطه مواجه مستقیم با مسائل و مشکلات دانش آموزان بدست آمده آگاهی های لازم را به دست اندرکاران ارایه نماید.

دیدگاهتان را بنویسید