اهمیت مشاوره تحصیلی و مواردی که در انتخاب مشاور تحصیلی باید در نظر گیرید

برای این منظور حتما باید در کنکور رشته تجربی شرکت کنند. مشاوره تحصیلی تلفنی یکی از روش هایی است که می توانید بدون صرف هزینه و وقت زیاد برای پیشبرد اهداف خود در تحصیل استفاده کنید. در ویدیو زیر می توانید کارنامه کنکور تعدادی از داوطلبانی که از خدمات مشاوران ۱۰۰ استفاده کرده و در رشته های پرمتقاضی دانشگاه های دولتی پذیرفته شده اند را مشاهده کنید. با قبولی در رشته های پرطرفدار و دانشگاه های برتر دولتی، مسیر زندگی دانشجویان تغییر می یابد. صورتی که اگر دانش آموز بتواند با یک مشاور در ارتباط باشد میتواند از بسیاری از این موضوعات پیشگیری کند. یک مشاور در صورتی که به این موضوعات تسلط کافی نداشته باشد ، در صورتی که دانش آموز در موضوعات مختلف برنامه ریزی مشکلی پیدا کند ، راهکار های آکادمیک و مناسبی به این دانش آموز داده نمیشود. در صورتی که دانش آموز از لحاظ انگیزشی دچار مشکل شد مشاور باید بتواند بر روی دانش آموز تأثیر بگذارد و بتواند انگیزه ی ادامه ی کار را در دانش آموز ایجاد کند. و این موضوع به شدت در نتیجه ی دانش آموز تأثیر گذار است . اگه پاسخ به این سوالات از دغدغههای شما هم هست، امروز قراره به اونها پاسخ بدیم و بگیم باید چطور بهترین مشاور تحصیلی برای کنکور رو انتخاب کنیم.

برخی با این بهانه که نمی توانند وقت خود را برای جلسات مشاوره برای فرزندانشان بگذارند به راحتی از مسئله مشاوره برای آن ها می گذرند یا هزینه زیاد جلسات حضوری را بهانه می کنند. اولیای محترم سعی کنند با مشاور تحصیلی دانش اموز خودشون در تماس باشند و از ایشون در انجام برخی موضوعات راهنمایی دریافت کنند تا دانش آموزان به صورت کامل از شرایط مناسبی برخوردار باشند. دانش آموزان در پایه ها و مقاطع مختلف تحصیلی دارای ویژگی های خاصی براساس رشد سنی خود هستند و هر مرحله از رشد آنها نیز توجه خاص خود را می طلبد که اولیا و مربیان باید نسبت به رشد هر مرحله آگاه بوده و چگونگی برخورد و تعامل با کودک را براساس آگاهی ها و شناخت خود قرار دهند. از جمله مهمترین ویژگی های مشاور تحصیلی مناسب این میباشد که باید به سر فصل های دروس تخصصی رشته های مختلف آگاهی داشته باشد. مشاوران مؤثر در مورد فرصت های شغلی فعلی و آینده مبتنی بر رشته شما آگاهی دارند. در مشاوره تحصیلی موضوعی که مورد اهمیت است، برقراری ارتباط موثر با مشاور است. مراکز آموزش عالی و موسسه های آموزشی تحصیلی هم در تلاش هستند تا شما هم بتوانید در صورتنیاز بصورت کاملا رایگان مشاوره تحصیلی بگیرید، آن هم مشاوره با رتبه های برتر و یا اساتید و مشاورین برجسته کشوری.

یکی از بهترین راهکارها برای ایجاد و حفظ انگیزه بصورت مداوم، داشتن یک دوست و همراه پرانرژی و باتجربه است که همیشه مشوق شما در مسیر مطالعه برای کنکور باشد. ولی در پایان باید چند نکته رو خدمت دانش آموزان و اولیای محترم عرض کنم و اون این هستش که زمانی که برای مشاروه تحصیلی به شخصی مراجعه میکنید انتظار معجزه کردن از آن شخص نداشته باشید چونکه تا زمانی که دانش آموز حرکت نکند و خود دانش آموز احساس نیاز نکند این اتفاق نخواهد افتاد. بطور کلی اهداف مشاوره تحصیلی عبارت است از: هدایت تحصیلی، آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری، حل مشکل افت تحصیلی، استرس و اضطراب امتحانات، رفع رفتارهای نابهنجار، ارائه راهکار برای حل مشکلات روحی و روانی و در نهایت هموار کردن مسیر دانش آموزان برای موفقیت در تحصیلات. بعضیها هم برعکس فکر میکنند و با تصور اینکه داشتن مشاور تحصیلی خوب یعنی قبولی در کنکور با رتبه عالی، فقط به داشتن مشاور تحصیلی اکتفا میکنند و تلاش کردن رو کنار میذارند.

مشاوره های تحصیلی آنلاین ویژه دوران شیوع ویروس کرونا و با توجه به نیاز ها و شرایط جدید نیز از جمله مزیت های منحصر به فرد خدمات مشاوره تحصیلی ارائه شده توسط دکتر رامین علوی نژاد می باشد. بنابراین برای داشتن برنامه ای بهتر در زمینه تحصیل فرزندان خود و افزایش بازده آن ها در زمینه مطالعه می توانید از روانشناس تحصیلی استفاده کنید . توصیه ای که من به عنوان مشاور تحصیلی دارم این هستش که حتمأ قبل از تهیه ی کتاب ها لوح های کمک آموزشی با مشاور تحصیلی خودتون مشورت کنید تا بهترین راهکار ها را به شما بگوید . با مسایل و مشکلات درس خواندن و آماده شدن برای کنکور آشنایی کامل داشته و از همه مهمتر با موفقیت از سد کنکور عبور کرده اند. پس سعی کنید از ابتدای سال با مشاور در تماس باشید تا مشاور تحصیلی شما بتواند بهترین راهکار ها را برای از بین بردن عادات اشتباه شما داشته باشد. همانطور که در فایل صوتی آموزش برنامه ریزی کنکور ذکر کردیم ، در صورتی که میخواهید یک مشاور تحصیلی مناسب انتخاب کنید حتمأ در این موضوع دقت کنید که مشاور تحصیلی شما به تمامی دانش آموزانش برنامه ی یکسانی ندهد.

دیدگاهتان را بنویسید