اهمیت مشاوره تحصیلی و مواردی که در انتخاب مشاور تحصیلی باید در نظر گیرید

علاوه بر این، رتبه های برتر کنکور اصول تست زنی در منزل و در جلسه آزمون های آزمایشی را به خوبی یاد گرفته و اجرا کرده اند، برنامه مرور مناسبی داشته اند، تکنیک های لازم در جلسه آزمون و تحلیل بعد از آزمون را به خوبی اجرا کرده اند، برنامه ریزی درسی مناسبی برای جمع بندی کتاب ها داشته اند و سایر اصولی که مشاور در جلسات مشاوره کنکور به ایشان توصیه کرده است را کاملا دقیق و درست اجرا کرده اند. واقعیت این است که درس خواندن در هر زمانی سختیها و چالشهای خاص خود را دارد. عبور از سد کنکور، تقریبا یکی از مهمترین چالشهای نوجوانان به حساب میآید. افراد با ورود به دانشگاه با مسائل و چالشهای جدیدی رو به رو میشوند. مشاوره تحصیلی با اشراف کاملی که بر رشتههای تحصیلی دارد به افراد اطلاعات مناسبی در مورد هر رشته ارائه میدهد و به داوطلبین کمک میکند تا با توجه به علائق و استعدادهای خود رشته مناسبی را انتخاب کنند. یک مشاور کنکور موفق، شخصی جوان و پرانرژی بوده که توانایی پیگیری های مستمر و ارزیابی پیوسته دانش آموز خود را دارد. باید مطالعاتی دربارهی دانش آموزان انجام شود و سلامت و توانایی او مورد بررسی قرار گیرد.

یکی از سوالات همیشگی و رایج دانش آموزان و داوطلبان اینست که چرا باید مشاورتحصیلی داشته باشیم؟ شاید به نظر بسیاری از افراد درس خواندن امر سادهای باشد که همه از عهده آن برمیایند. تعداد ماه های مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» در قالب یک SMS به شماره پیامک پشتیبانی ۰۹۹۰۹۳۸۰۹۴۵ ارسال کنید تا پس از هماهنگی با مشاور مورد نظر در کوتاه ترین زمان ایشان با شما تماس بگیرند. اما خب شما هم دیر یا زود به این نتیجه خواهید رسید که با وجود یک برنامه ریزی درسی دقیق و استفاده از مشاوره تحصیلی بهتر و آسان تر مسیرتان را پیش خواهید رفت. مشاوره تحصیلی، حیطه جدیدی است که برای پاسخگویی به مشکلات و دغدغههای افراد در طول مسیر تحصیلی طراحی شده است و تلاش میکند تا افراد با توجه به استعداد و توانمندیهای خود بهترین عملکرد را در امور تحصیلی خود داشته باشند. نیازهای تحصیلی خود را بشناسند و متناسب با نیاز خود از منابع آموزشی مناسب استفاده کنند. خیلیها معتقد هستند که امروزه درسخواندن بسیار راحت و ساده شده و انواع و اقسام کلاسهای آموزشی در دسترس دانشآموزان قرار دارد و برخی نیز برعکس فکر میکنند و معتقد هستند تحصیل در گذشته سادهتر بوده است.

نکته مهمی است که باید به آن توجه داشت. یک مشاور تحصیلی باتجربه باید به دانش آموز خود این موضوع را به طور مکرر یادآوری بکند که به سخنان افراد گوشه و کنار خود توجه نکند و در کمال خونسردی به هدف خود بها داده و آن را به سمت جلو هدایت کند. پیشرفته تر شدن زندگی و بالا رفتن سطح آن و کمتر شدن وقت افراد به علت مشغله ی زیاد باعث شده است که همه ی افراد با مشکل کمبود وقت روبرو شوند و مدام برای انجام هر کاری به این فکر کنند که اگر این کار را انجام دهند دیگر برای انجام بقیه کارها وقتی برای آن ها نخواهد ماند. در این میان یک مشاوره خوب با در نظر گرفتن خیلی از پارامتر ها مانند آینده شغلی و ظرفیت آن رشته و … به گفته دکتر حمید احدی روانشناس شناختی، تحصیلی و شغلی، مشاوره تحصیلی و به دنبال آن مشاوره شغلی طیف وسیعی از افراد و موضوعات را در بر می گیرد. یک انتخاب مناسب، جهتگیری آینده فرد را تغییر داده و در مسیر شغلی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

بنابراین مهمترین مزیت استفاده از مشاوره تحصیلی، صرفهجویی در زمان و تصمیمگیری صحیح بدون آزمون و خطا است. در این دوران، مشاوره تحصیلی نقش بسیار موثر و مفیدی در مدیریت اضطراب داوطلبان داشته و با ارائه اطلاعات صحیح و منطقی به شناخت درست افراد از ماهیت کنکور کمک میکند. بنابراین با توجه به نوع نیاز هرکس آزمون های زبان متعددی وجود دارند که هم از لحاظ درجه سختی سطح بندی می شوند هم هدف آزمون. مشاوره و برنامه ریزی کنکور، زمانی یکی از آرزوهای بچه های بزرگتر از شما بوده است و اکنون شمایی که هنوز وارد دانشگاه نشده اید و در پی یافتن مرکز کنکوری خوب هستید، یک امکان ایده آل و در دسترس است. در واقع یک مشاور حرفهای باید تمام تلاش خود را بکند تا در فاصلههای زمانی کوتاه با اکثر دانش آموزان خود تماس گرفته و از شرایط تحصیلی و نحوه عملکرد آنها به طور کامل آگاه شود. انرژی منفی و موج منفی از امروز ممنوع چرا چون با این کارتون بیشترین ضربه رو به خودتون میزنید !

دیدگاهتان را بنویسید