انواع مشاوره ی تحصیلی و تکنیک های آن – علی مسلمینی (جادوگر کنکور ایران)

با این وجود همواره در صورت وجود شک و ابهام در مباحث دوره آموزش مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی، می توانید آن را با پشتیبانان موسسه و یا اساتید خود در میان بگذارید. مشاوره تحصیلی مدرسه، نظام وظیفه و دانشگاهی ایران تحصیل شامل ارائه خدمات مشاوره تحصیلی حضوری و آنلاین با اساتید و رتبه های برتر می باشد. بدون شک مشاور تحصیلی یکی از مهمترین فرآیندهای اجرایی در مدارس است و در تمامی مقاطع نقش پر رنگی دارد. میزان ساعت و نحوه مطالعه باید با توجه به توانایی و استعداد دانش آموز تعیین شود و یک مشاور خبره به خوبی می تواند تشخیص دهد که دانش آموز چه توانایی هایی دارد و بهترین برنامه برای او چیست؟ در پایه دوم تا پنجم کتاب ها رو به تکمیل شدن و پیچیده شدن می رود دانش آموزان در این دوران باید سعی کنند که برنامه ریز تحصیلی را به خوبی اجرا کنند و برای مقاطع بالاتر تبدیل به یک عادت شود.

لازم به ذکر است در صورتی که امکان پرداخت شهریه به صورت یکجا را ندارید، موسسه آرمان این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به صورت اقساطی شهریه را پرداخت نمایید. مشاوران مؤثر در مورد فرصت های شغلی فعلی و آینده مبتنی بر رشته شما آگاهی دارند. در حین این سرگردانی ، مرکز مشاوره شغلی در کرج می تواند گزینه خوبی برای رسیدن به شغل مناسب ما باشد. بهترین مشاوران تحصیلی در طول سال تا زمان رسیدن به موفقیت شما را همراهی می کنند. با این وجود اگر قصد شرکت در این دوره و پیشرفت سریع در آن را دارید، علاقه مهم ترین پارامتر مورد نیاز شما می باشد. شما برای راهنمایی فرزندتان هم تجربه و هم دانش کافی ندارید و نمی توانید در مسائل و مشکلات فضای درسی و مدرسه آن ها را هدایت کنید و نباید از این موضوع به سادگی رد شوید. انتخاب رشته تحصیلی یکی از مهمترین موضوعات و انتخاب های هر فردی می باشد چون شغلی که در آینده به آن منتهی خواهد شد مسیر زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی او را مشخص خواهد کرد.

مشاوران تحصیلی و شغلی به دلیل تجربه و تخصصی که در این زمینه دارند. بسیاری از مشاوران تحصیلی در خصوص برنامه ریزی های درسی، مشخص کردن اهداف و تصویرسازی ذهنی دانش آموز، به نحوی که بتوانند اهداف درسی مد نظر خود، و نتیجه ی مطلوب و رویایی که برای آن تلاش می کنند، به خوبی در نظر بگیرند و انگیزه زیادی در درس خواندن داشته باشند. یکی دیگر از مزایای برنامه ریزی در سال های اول تحصیلی باعث می شود که فرد منظم بوده و نقات قوت و ضعف خود را به خوبی بشناسد. شرایط سنی دانش آموزان ابتدایی حساسیت فرآیند مشاوره تحصیلی در این مقطع را پیچیده تر می کند و نیاز است تا با دقت و تامل بیشتری فرآیند مشاوره در پایه ابتدایی انجام شود. در صورتی که میخواهید یک مشاور تحصیلی مناسب انتخاب کنید حتمأ در این موضوع دقت کنید که مشاور تحصیلی شما به تمامی دانش آموزانش برنامهی یکسانی ندهد. به همین دلیل استفاده از مشاورههای تحصیلی میتواند علاوه بر پیشرفت در تحصیل به شما در زمان انتخاب رشته و زدن گل نهایی هم کمک بسیار زیادی بکند.

تغییر و تحولات اصلاحی در برنامه های آموزش و پرورش و آموزش عالی، علاوه بر اینکه نیازمند به علوم نظری همچون علوم تربیتی، روانشناسی و همینطور پژوهش های افراد صاحب نظر و مجرب است، لکن حرکت و عملکرد مشاوران تحصیلی بعنوان کسانی که در مواجه مستقیم با مسائل و مشکلات دانش آموزان و دانشجویان هستند بعنوان یک حرکت و کار با ارزش و مفید اقدام پژوهی، در رابطه با شناخت مسائل و مشکلات پنهان و همینطور ارزیابی برنامه های در حال اجرا نقش بسیار مهمی می تواند داشته باشد بطوری که مشاوران تحصیلی می توانند عامل موثری در جهت تغییر و تحولات اصلاحی در برنامه های دانش آموزان و دانشجویان، کمک به تدوین برنامه های عملی و همچنین هماهنگی برنامه باشند و نقش بسیار فعالی را در این رابطه ایفا نمایند. خصوصا افرادی که قصد موفقیت در کنکور ورود به دانشگاهها را دارند می توانند بهره زیادی از مشاوره تحصیلی ببرند. بنابراین در این مقاله سعی کرده ایم به نقش موثر آن در دوران تحصیلی ابتدایی و دبستان بپردازیم. زیرا در این آزمون ها در ابتدا رتبه متقاضی مشخص می شود و سپس با توجه به رتبه ای که شخص در آزمون کسب کرده باید بتوان گزینه های مناسب را در بین رشته ها و دانشگاه ها شناسایی کرد و به متقاضی معرفی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید