ارتباط با رتبه های برتر کنکور

شکوهی در پاسخ به این سوال که چقدر از موارد گزارش شده در زمینه خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی بوده است، گفت: حدود ۳ درصد از کل میزان تماسهای مربوط به خشونتهای خانگی را میتوان مربوط به خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی دانست. گفت: حدود ۳ درصد از کل میزان تماسهای مربوط به خشونتهای خانگی را میتوان مربوط به خشونت خانگی والدین نسبت به درس خواندن و آموزش دانش آموزان در زمان آموزش مجازی دانست. برخی از دانش آموزان (که عمدتاً دانش آموزان خود کارآمد هستند) مایلند که در امور تحصیل خود شرایط بهتری داشته باشند و با عملکرد بهینه خود به فرایند تحصیل و مطالعه خود سرعت بیشتری بدهند و در نتیجه ضرورت دارد که مشاوران تحصیلی با ارایه خدمات مشاوره ای به این گروه راه کارهایی ارایه دهند که به احتمال موفقیت آنها در سطح پیشرفته تری بیفزاید. مشاور شما باید بداند یک مبحث چه پیش نیازهایی دارد و چطور باید آنها را مدیریت کرد. شما باید با یک متخصص در زمینه پیشرفت تحصیلی فرزندتان کمک بگیرید که تخصص و تجربه کافی در زمینه مشاوره دارد و در تمامی امور می تواند دانش آموزان را راهنمایی کند.

وی در خصوص تقسیم بندی انواع تماس ورودی به «خط ۱۵۷۰» گفت: تماسهایی که توسط مراجعان جهت دریافت خدمات تخصصی برای خود صورت میپذیرد. وی درباره فرآیند پاسخگویی تخصصی، حمایتی به انواع تماسها ی ورودی به «خط ۱۵۷۰» توضیح داد: دستهای از تماسهای فوریتی با راهنمایی و ارائه خدمات کارشناسان مستقر در میز نماد استانها حل و فصل شده و دیگر نیاز به ارجاع یا پیگیری ندارد. اگر از فکر کنکور یا جلسهی امتحان آرام و قرار ندارید؛ بهتر است بدانید مشاور میتواند کمکتان کند استرستان را مدیریت کنید و به آرامش برسید. متقاضیان شهرستانی یا خارج از کشور که حضور در دفتر موسسه برایشان امکان پذیر نیست می توانند از طریق شبکه های ارتباطی اینترنتی و یا تلفن از مشاوره تخصصی بهره ببرند تا با آگاهی کامل اقدام به عقد قرار داد و شروع کار کنند. هر یک از دانش آموزان و یا دانشجویان پس از ثبت نام میتوانند یک مشاور تحصیلی اختصاصی داشته باشند ، که این مشاوران تحصیلی به صورت رایگان و تلفنی با هماهنگی با فرزند شما به او مشاوره میدهند.

شکوهی گفت: یک سری تماس دیگر هم داریم از جمله تماسهایی که نیازمند ارجاع به هستههای مشاوره منطقه جهت دریافت خدمات راهنمایی و مشاوره و البته منظور موارد غیرفوریتی است. شرایط مناسبی را برای برقراری ارتباط بین افراد متقاضی دریافت مشاوره تحصیلی تحت نظر مراکز مشاوره معتبر ایجاد کرده است. مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش درباره تماسهایی که ممکن است از طرف مراکز درمانی به ۱۵۷۰ شود توضیح داد: این تماسها به طور مثال مربوط به زمانی است که از طرف بیمارستان در خصوص دانش آموزی که اقدام به خودکشی کرده و در بیمارستان بستری است اطلاع رسانی صورت میگیرد تا تیم فوریتی پیگیر فرآیند درمان و مددکاری اجتماعی شوند. همانطور که پیشتر گفته شد مشاوره انواع مختلفی چون٬ روان درمانی٬ مشاوره ازدواج٬ زوج درمانی و مسائل مربوط به خانواده٬ تربیت فرزندان٬ مشاوره کسب و کار و … دلیل این امر را می توان این مورد دانست که دوره مشاوره تحصیلی آرمان نیازمند هیچگونه پیش نیازی نمی باشد و تمامی مباحث در طول دوره به فراگیران آموزش داده خواهد شد. به دلیل پیشرفت های پیش رو و رقابت تنگاتنگ بین داوطلبین نیاز است تا برای موفقیت در آزمونهای ورودی دانشگاهها و برای موفقیت در آن از مشاور تخصص مجرب و کار آزموده که به شکلی تخصصی در این حوزه کار می کند یاری بگیرید .

با مشورت با یک مشاور تحصیلی بسیاری از این نگرانی های پیش پا افتاده قابل حل است. این مشورت ها در جهت دهی به آن ها کمک زیادی می کنند. کشف استعداد ها: خیلی از دانش آموزان هنوز نمیدانند چه میخواهند ، آن ها به رشته و گرایش خاصی ابراز علاقه نمیکنند ، مشاور تحصیلی از کشف استعداد های دانش آموز میتواند راه را برایش روشن کند. همانطور که گفتیم برنامه ریزی برای هر شخص متفاوت است و اگر از همین حالا برای دانش آموزان دبستانی برنامه ریزی تحصیلی انجام گیرد هم باعث نظم و انضباط آن ها می شود و هم اینکه کیفیت تحصیلی آن ها بالا می رود. وی در پاسخ به این سوال که موارد اعلام شده به ۱۵۷۰ در چه صورتی از طریق همین سامانه قابل حل است و در چه صورتی به مشاور دیگر ارجاع داده میشود؟ وی افزود: بنابر گزارشات واصله استانی، بیشترین موضوعات اعلام شده به ترتیب به مشکلات تحصیلی، خانوادگی، خلقی، مشکلات ناشی از فضای مجازی و فوریتهای روانی – اجتماعی مربوط میشود.

دیدگاهتان را بنویسید