آیا واقعا مشاوره کنکور مفید و موثر است؟

می باشد. اما در این میان مشاوره تحصیلی که در مرکز مشاوره تحصیلی انجام می گیرد، بسیار پراهمیت است و اهمیت مرکز مشاوره تحصیلی در تهران، با توجه به جمعیت زیاد و رقابت بر سر منابع ارزشمند، شاید بیشتر از سایر نقاط ایران باشد. برخی با این بهانه که نمی توانند وقت خود را برای جلسات مشاوره برای فرزندانشان بگذارند به راحتی از مسئله مشاوره برای آن ها می گذرند یا هزینه زیاد جلسات حضوری را بهانه می کنند. عمل به توصیه های یک مشاور کنکور خوب و دلسوز که تجربه موفقیت در کنکور را داشته مانع تکرار این اشتباهات و مانع اتلاف وقت شما خواهد شد. چنین مسائلی باعث شده دانش آموزانی که در این مؤسسه جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی دارند، موفق به کسب رتبههای برتر کنکور بشن. اگه دانشآموز در جلسات مشاوره تحصیلی خصوصی ثبت نام کرده باشه، این کار تفاوتی با کلاهبرداری نداره. میشه این تجربه بالا رو در صحبتهای مشاور و در جلسات مشاوره تحصیلی مشاهده کرد که باعث آرامش دانش آموزان میشه. در مرحله سوم بر اساس مدلها فرمتِ جلسات مشاوره تحصیلی تهیه شد و با تائید آن توسط متخصصان برای پاسخ به فرضیه های پژوهش مبنی بر تاثیر مشاوره تحصیلی مبتنی بر مدلهای تدوین شده، از بین کلاسهای اول دبیرستان شهرکرد، یک کلاس دخترانه و یک کلاس پسرانه انتخاب و هرکدام در دو گروه آزمایش و گواه جایگزین شدند.

مشاوره تحصیلی نوعی از خدمات مشاوره و روانشناسی که در آن متخصص به دانش آموزان و دانشجویان کمک میکند تا بتوانند مسیر آموزشی مناسبی را برای خود انتخاب کنند و در این مسیر با برنامه ریزی و هدف گزینی مناسب تری پیش بروند. این مسئله از دو منظر اهمیت دارد. همین مسئله باعث شده مشاوران مورد تأیید علی میرصادقی که در مؤسسه آموزشی انتشاراتی بارسا مشغول کمک به دانش آموزان هستند، با اصول اولیه علم روانشناسی آشنایی داشته باشند. با استفاده از این کتاب، برنامهریزی درسی در مؤسسه آموزشی انتشاراتی بارسا برای هر دانشآموز به شکل کاملاً شخصی و متناسب با ویژگیهای همون دانشآموز، توسط مشاور تحصیلی متخصص انجام میشه. از جمله این دروس می توان از آمار، روانشناسی عمومی، تاریخ روانشناسی و غیره هستند. معلم ها نیز یکی دیگر از مشاغل مرتبط با مشاوره آموزشی و تحصیلی به حساب می آید. مرکز مشاوره تحصیلی مشاوران برتر متشکل از کارشناسان مسلط به قوانین به روز آموزشی و تیمی قدرتمند در تمامی زمینه های تحصیلی می باشد. برای مثال تنها در زمینه کنکور کارشناسی فعالیت نکند، بلکه کسی که میخواهد در کنکور کارشناسی ارشد یا دکتری شرکت کند هم بتواند از سایت استفاده کند. ۴. کنترل مسائل روحی و انگیزشی داوطلبان کنکور: میدونیم که موفقیت در کنکور سراسری توی مسائل درسی و چطور درس خوندن خلاصه نمیشه.

ارائه راه حل های مناسب یک مشاور درسی در بسیاری از موارد می تواند حتی در آینده شغلی دانش آموز نیز موثر باشد. کانال مشاوره مرکز راه نجات خانواده و همسرداری فرزند پروری تحصیلی و شغلی ازدواج و طلاق درمانی رایگان مشاوره شوید tg://resolve? ۱. داشتن تجربه بالا در کنار آگاهی از اصول مشاوره تحصیلی روز دنیا: درسته که توجه به سابقه و قدمت مراکز مشاوره تحصیلی و تجربه بالای مشاوران اونها یکی از بزرگترین معیارها در انتخاب بهترین مرکز مشاوره تحصیلی هست. آیا کسی که تاکنون حتی یک بار مسیر رسیدن به قله کوه را با موفقیت طی نکرده است می تواند راهنمای مناسبی برای شما در طول مسیر رسیدن به قله کوه باشد؟ بدین ترتیب عوامل موفقیت تحصیلی در چهار مقوله اصلی کدگذاری شده که هر کدام دارای مقوله¬های فرعی دیگری می¬شد. داده¬های حاصل از مصاحبه با روش نظریه زمینه¬ای و متون به روش تحلیلِ محتوای کیفی، تحلیل شدند و مقوله¬های اصلی موفقیت تحصیلی استخراج شد. مقوله¬های اصلی بدست آمده عبارتند از: 1- عوامل فردی پایدار شامل مقوله¬های فرعی هوش، شخصیت و رغبت؛ 2- عوامل فردی ناپایدار شامل خودپنداره تحصیلی، خودکارآمدی تحصیلی، اشتیاق تحصیلی، اهمالکاری تحصیلی، مهارتهای تحصیلی، انگیزه پیشرفت، انطباق¬پذیری مسیر شغلی و هوش هیجانی؛ 3- عوامل خانوادگی شامل شیوه فرزندپروری، مشارکت والدین، دلبستگی و وضعیت اجتماعی اقتصادی؛ 4- عوامل مربوط به جو تحصیلی شامل ادراک از جو مدرسه و جامعه.

نتایج تحلیل داده¬ها با روش رگرسیون گام به گام نشان داد که از بین عوامل ذکر شده، متغیرهای مهارتهای تحصیلی، خودپنداره تحصیلی، هوش، رغبتِ جستجوگری، انگیزه پیشرفت و اهمالکاری تحصیلی 55 درصد از واریانس بعد عینی موفقیت تحصیلی و متغیرهای خودپنداره تحصیلی، مهارتهای تحصیلی، اشتیاق تحصیلی، شیوه فرزندپروری(مادر)، شخصیت و اهمالکاری تحصیلی 46 درصد از واریانس بعد ذهنی موفقیت تحصیلی را تبیین می¬کنند. از طرفی برنامهریزی درسی باید با توجه به خصوصیات شخصی دانشآموز باشه تا بتونه برنامه رو اجرا کنه. چنین مشاوری علاوه بر اینکه به دانشآموز در مسائل درسی (مثل روشهای بهتر تست زدن، مفیدتر مطالعه کردن، افزایش ساعت مطالعاتی، درست برنامهریزی کردن و…) کمک میکنه، میتونه در روزهای سخت که دانش آموزان بیانگیزه میشن، به اونها انگیزه بده. به سراغ سرگرمیهایی میرود که به طور موقت بر احساس منفی او سرپوش میگذارند ولی فوراً میتواند در او احساس آرامش را به وجود آورد. چون موجب بالا نگه داشته شدن سطح انگیختگی فرد شده و عملکرد او را بهبود میبخشد. استفاده از برنامهریزی درسی عمومی برای تمام دانش آموزان، مثل استفاده از یه رژیم غذایی خاص برای چاق یا لاغر شدن همه افرادی هست که به دکتر تغذیه مراجعه میکنند. همراه با مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار باشید تا به بررسی تغییرات احتمالی سال های آینده کنکور سرسرای در سال…

دیدگاهتان را بنویسید